Indija zatvara telegraf agenciju zbog gubitaka
Jedna od poslednjih telegrafskih agencija na svetu zatvara se u Indiji. Operator agencije, državna telekomunikaciona kompanija, donela je odluku da odustane od telegrama zbog neispaltivosti servisa.
Prema rečima predstavnika kompanije, 163-godišnja istorija telegrafa u Indiji se završava jer kompanija godišnje troši više od 20 miliona dolara. U znak protesta protiv zatvaranja telegrafa poslato je na stotine telegrama.
Telegraf su osnovali u Indiji 1852. godine britanski kolonijalisti. U poslednje vreme stanovništvo je gotovo prestalo da koristi telegrame, radije se koriste SMS poruke i elektronska pisma.
- Izvor
- Glas Rusije, foto: © Fickr.com/rednivaram/cc-by/ vostok.rs
- Povezane teme
- Indija
- telekomunikacije
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











