Početna stranica > Novosti

Indija zatvara telegraf agenciju zbog gubitaka

Indija zatvara telegraf agenciju zbog gubitaka
15.07.2013. god.


Jedna od poslednjih telegrafskih agencija na svetu zatvara se u Indiji. Operator agencije, državna telekomunikaciona kompanija, donela je odluku da odustane od telegrama zbog neispaltivosti servisa.

Prema rečima predstavnika kompanije, 163-godišnja istorija telegrafa u Indiji se završava jer kompanija godišnje troši više od 20 miliona dolara. U znak protesta protiv zatvaranja telegrafa poslato je na stotine telegrama.

Telegraf su osnovali u Indiji 1852. godine britanski kolonijalisti. U poslednje vreme stanovništvo je gotovo prestalo da koristi telegrame, radije se koriste SMS poruke i elektronska pisma.



  • Izvor
  • Glas Rusije, foto: © Fickr.com/rednivaram/cc-by/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA