Индија затвара телеграф агенцију због губитака
Једна од последњих телеграфских агенција на свету затвара се у Индији. Оператор агенције, државна телекомуникациона компанија, донела је одлуку да одустане од телеграма због неиспалтивости сервиса.
Према речима представника компаније, 163-годишња историја телеграфа у Индији се завршава јер компанија годишње троши више од 20 милиона долара. У знак протеста против затварања телеграфа послато је на стотине телеграма.
Телеграф су основали у Индији 1852. године британски колонијалисти. У последње време становништво је готово престало да користи телеграме, радије се користе СМС поруке и електронска писма.
- Извор
- Глас Русије, фото: © Fickr.com/rednivaram/cc-by/ vostok.rs
- Повезане теме
- Индија
- телекомуникације
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











