Почетна страница > Новости

Индија затвара телеграф агенцију због губитака

Индија затвара телеграф агенцију због губитака
15.07.2013. год.


Једна од последњих телеграфских агенција на свету затвара се у Индији. Оператор агенције, државна телекомуникациона компанија, донела је одлуку да одустане од телеграма због неиспалтивости сервиса.

Према речима представника компаније, 163-годишња историја телеграфа у Индији се завршава јер компанија годишње троши више од 20 милиона долара. У знак протеста против затварања телеграфа послато је на стотине телеграма.

Телеграф су основали у Индији 1852. године британски колонијалисти. У последње време становништво је готово престало да користи телеграме, радије се користе СМС поруке и електронска писма.



  • Извор
  • Глас Русије, фото: © Fickr.com/rednivaram/cc-by/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА