U SAD-u televizija prvi put ustupila vođstvo internetu
U SAD se internet prvi put nalazi ispred televizije po vremenu, koje odrasli Amerikanac provodi koristeći ovaj medij.
Prema podacima istraživanja, stanovnik SAD stariji od 18 godina na internetu prosečno provede 5 časova i 9 minuta dnevno, što je 16% više nego godinu dana ranije. Vreme koje Amerikanac provede ispred televizijskog ekrana, smanjeno je za godinu dana za 2,5%, i iznosi do 4 sata i 31 minut dnevno.
Pri tome, prema podacima Galupove ankete, više od polovine Amerikanaca o događajima u zemlji i svetu informiše se putem televizijskog programa. Internet i društvene mreže su na drugom mestu na listi najpopularnijih izvora informisanja.
- Izvor
- Glas Rusije, foto: ru.wikipedia.org/Amimciptimdim/cc-by-sa 3.0/ vostok.rs
- Povezane teme
- SAD
- internet
- mediji
- istraživanje
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











