У САД-у телевизија први пут уступила вођство интернету
У САД се интернет први пут налази испред телевизије по времену, које одрасли Американац проводи користећи овај медиј.
Према подацима истраживања, становник САД старији од 18 година на интернету просечно проведе 5 часова и 9 минута дневно, што је 16% више него годину дана раније. Време које Американац проведе испред телевизијског екрана, смањено је за годину дана за 2,5%, и износи до 4 сата и 31 минут дневно.
При томе, према подацима Галупове анкете, више од половине Американаца о догађајима у земљи и свету информише се путем телевизијског програма. Интернет и друштвене мреже су на другом месту на листи најпопуларнијих извора информисања.
- Извор
- Глас Русије, фото: ru.wikipedia.org/Amimciptimdim/cc-by-sa 3.0/ vostok.rs
- Повезане теме
- САД
- интернет
- медији
- истраживање
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











