Na Krimu mobilizacija protiv proevropskih ekstremista
U Krimu, prema odluci Kongresa u Harkovu je počela mobilizacije. Svi koji žele da se zaštite od radikala na poluostrvu gde je tradicionalno pro-ruski raspoloženje, pozivaju svi u nacionalu miliciju. Proevropski ekstremisti pokušavaju da drže svoje akcije u Krimskom gradovima ali bivaju osujećeni i pruža se otpor.
" Krim za mir " i " Fašizam neće proći ". Pod takvim parolama i transparentima sa georgijevskim lentama u centru Kerča okupljeni izražavaju svoj revolt na poteze Kijeva. Solidarnost sa Rusijom izražena sasvim konkretno: podignuta je ruska zastava na zgradi Gradske većnice.
Iz Kijeva se čuju sve glasniji i jasniji pozivi - zabrana ruskog jezika i sve sramniji status ruske populacije Ukrajine koji "nisu državljani ", praksa je koja već postoji u nekim baltičkim zemljama .
One koji ne veruju u evropske integracije i žele da se odupru proevropskim ekstremistima su održali miting i u Sevastopolju. Na javnom skupu na Trgu Nakhimov je prisustvovalo preko 20.000 ljudi. Izabran je novi gradonačelnik. Gradonačelnik je postao preduzetnik Aleksej Čali - ruski državljanin, koji je rekao da stanovnici grada neće dozvoliti nikome da diktira uslove.
Milicija se formira i u Simferopolju, gde je održan veliki miting za podršku Viktoru Janukoviču. Naravno , niko ne želi borbu, ali na otpor protiv ekstremista narod je spreman.
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











