На Криму мобилизација против проевропских екстремиста
У Криму, према одлуци Конгреса у Харкову је почела мобилизације. Сви који желе да се заштите од радикала на полуострву где је традиционално про-руски расположење, позивају сви у националу милицију. Проевропски екстремисти покушавају да држе своје акције у Кримском градовима али бивају осујећени и пружа се отпор.
" Крим за мир " и " Фашизам неће проћи ". Под таквим паролама и транспарентима са георгијевским лентама у центру Керча окупљени изражавају свој револт на потезе Кијева. Солидарност са Русијом изражена сасвим конкретно: подигнута је руска застава на згради Градске већнице.
Из Кијева се чују све гласнији и јаснији позиви - забрана руског језика и све срамнији статус руске популације Украјине који "нису држављани ", пракса је која већ постоји у неким балтичким земљама .
Оне који не верују у европске интеграције и желе да се одупру проевропским екстремистима су одржали митинг и у Севастопољу. На јавном скупу на Тргу Накхимов је присуствовало преко 20.000 људи. Изабран је нови градоначелник. Градоначелник је постао предузетник Алексеј Чали - руски држављанин, који је рекао да становници града неће дозволити никоме да диктира услове.
Милиција се формира и у Симферопољу, где је одржан велики митинг за подршку Виктору Јануковичу. Наравно , нико не жели борбу, али на отпор против екстремиста народ је спреман.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











