Otvoreno Predstavništvo RS u Briselu
Predsednik Republike Srpske (RS) Rajko Kuzmanović i premijer Milorad Dodik otvorili su večeras Predstavništvo RS u Briselu, obeležavajući time novo poglavlje u procesu evropskih integracija ovog entiteta i Bosne i Hercegovine.
Svečanom otvaranju Predstavništva, koje se nalazi pored sedišta Evropske komisije i Saveta Evropske unije, prisustvovali su evropski funkcioneri, diplomate i pripadnici nevladinog sektora u Briselu.
„Ovo je važan dan za nas, jer ovo predstavništvo jača i evropsku perspektivu Bosne i Hercegovine”, izjavio je Dodik posle otvaranja i dodao da će zaposleni u Predstavništvu raditi na svim važnim poslovima za BiH i evropsku perspektivu RS.
U obraćanju zvanicama, Kuzmanović je istakao da je RS „integralni deo šire evropske porodice regiona”.
On je naglasio da je neophodno učiniti dodatne napore radi stvaranje jedne nezavisne, suverene i demokratske BiH, koja zaista pripada svojim konstitutivnim narodima i građanima.
„Iznad svega, to znači da je neophodno ukinuti, što je pre moguće, nedemokratski protektorat koji predstavlja institucija Kancelarije Visokog predstavnika u BiH”, rekao je Kuzmanović.
On je dodao da je RS spremna da sarađuje sa Specijalnim predstavnikom EU kao „nezaobilaznim partnerom u evropskim integracijama”.
Predstavništvom RS u Briselu rukovodiće Mario Đuragić.
- Izvor
- Tanjug
Komentara (11) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











