Почетна страница > Новости

Отворено Представништво РС у Бриселу

Отворено Представништво РС у Бриселу
12.02.2009. год.

Председник Републике Српске (РС) Рајко Кузмановић и премијер Милорад Додик отворили су вечерас Представништво РС у Бриселу, обележавајући тиме ново поглавље у процесу европских интеграција овог ентитета и Босне и Херцеговине.

Свечаном отварању Представништва, које се налази поред седишта Европске комисије и Савета Европске уније, присуствовали су европски функционери, дипломате и припадници невладиног сектора у Бриселу.

„Ово је важан дан за нас, јер ово представништво јача и европску перспективу Босне и Херцеговине”, изјавио је Додик после отварања и додао да ће запослени у Представништву радити на свим важним пословима за БиХ и европску перспективу РС.

У обраћању званицама, Кузмановић је истакао да је РС „интегрални део шире европске породице региона”.

Он је нагласио да је неопходно учинити додатне напоре ради стварање једне независне, суверене и демократске БиХ, која заиста припада својим конститутивним народима и грађанима.

„Изнад свега, то значи да је неопходно укинути, што је пре могуће, недемократски протекторат који представља институција Канцеларије Високог представника у БиХ”, рекао је Кузмановић.

Он је додао да је РС спремна да сарађује са Специјалним представником ЕУ као „незаобилазним партнером у европским интеграцијама”.

Представништвом РС у Бриселу руководиће Марио Ђурагић.



  • Извор
  • Танјуг
  • Повезане теме


Коментара (11) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА