Отворено Представништво РС у Бриселу
Председник Републике Српске (РС) Рајко Кузмановић и премијер Милорад Додик отворили су вечерас Представништво РС у Бриселу, обележавајући тиме ново поглавље у процесу европских интеграција овог ентитета и Босне и Херцеговине.
Свечаном отварању Представништва, које се налази поред седишта Европске комисије и Савета Европске уније, присуствовали су европски функционери, дипломате и припадници невладиног сектора у Бриселу.
„Ово је важан дан за нас, јер ово представништво јача и европску перспективу Босне и Херцеговине”, изјавио је Додик после отварања и додао да ће запослени у Представништву радити на свим важним пословима за БиХ и европску перспективу РС.
У обраћању званицама, Кузмановић је истакао да је РС „интегрални део шире европске породице региона”.
Он је нагласио да је неопходно учинити додатне напоре ради стварање једне независне, суверене и демократске БиХ, која заиста припада својим конститутивним народима и грађанима.
„Изнад свега, то значи да је неопходно укинути, што је пре могуће, недемократски протекторат који представља институција Канцеларије Високог представника у БиХ”, рекао је Кузмановић.
Он је додао да је РС спремна да сарађује са Специјалним представником ЕУ као „незаобилазним партнером у европским интеграцијама”.
Представништвом РС у Бриселу руководиће Марио Ђурагић.
- Извор
- Танјуг
Коментара (11) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











