Rusi grade elektrane
Premijer RS, Milorad Dodik, i predstavnici ruske vlade dogovorili su na jučerašnjem sastanku u Beču da naredne sedmice bude formirana radna grupa, čiji će cilj biti identifikovanje projekata u kojima Rusija i Srpska mogu da sarađuju, rekao je Milan Baštinac, savjetnik premijera RS.
Baštinac je rekao da će se rad te grupe odnositi prvenstveno na energetske projekte, odnosno izgradnju hidro i termo elektrana u RS.
Prema njegovim riječima, u radnoj grupi će u ime Vlade RS biti ministar industrije, energetike i rudarstva, Slobodan Puhalac, a u ime ruske vlade ministar energetike, Sergej Šmatko.
Baštinac je dodao da je premijer Srpske tokom susreta u Beču s potpredsjednikom ruske vlade Igorom Sečinom, ministrom energetike Rusije, Sergejom Šmatkom, te predstavnicima Neš ekonom banke i ruske državne elektro-energetske kompanija "InterRao" razmijenio iskustva i o dosadašnjoj saradnji.
- Razmijenjena su iskustva u saradnji na dosadašnjim projektima u Srpskoj, privatizaciji Rafinerije nafte Brod i Tvornice ulja u Modriči, te je konstatovano da je taj projekat uspio - rekao je Baštinac.
On je naveo da je Sečin istakao da je ruska vlada zainteresovana za dalje ulaganje ruskih investitora u Srpsku i za ekonomsku i političku podršku RS.
Baštinac je rekao da je potpredsjednik ruske vlade prenio premijeru Dodiku pozdrave ruskog premijera Vladimira Putina i predsjednika Rusije Dmitrija Medvedeva i iskazao interes da u što prije posjeti Srpsku.
Dodik je zahvalio Sečinu na dosadašnjoj podršci Srpskoj, pozvavši ruske investitore da u duhu dobre dosadašnje saradnje i dalje ulažu u projekte u RS
- Izvor
- Fokus
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Ostale novosti iz rubrike »











