Руси граде електране
Премијер РС, Милорад Додик, и представници руске владе договорили су на јучерашњем састанку у Бечу да наредне седмице буде формирана радна група, чији ће циљ бити идентификовање пројеката у којима Русија и Српска могу да сарађују, рекао је Милан Баштинац, савјетник премијера РС.
Баштинац је рекао да ће се рад те групе односити првенствено на енергетске пројекте, односно изградњу хидро и термо електрана у РС.
Према његовим ријечима, у радној групи ће у име Владе РС бити министар индустрије, енергетике и рударства, Слободан Пухалац, а у име руске владе министар енергетике, Сергеј Шматко.
Баштинац је додао да је премијер Српске током сусрета у Бечу с потпредсједником руске владе Игором Сечином, министром енергетике Русије, Сергејом Шматком, те представницима Неш економ банке и руске државне електро-енергетске компанија "ИнтерРао" размијенио искуства и о досадашњој сарадњи.
- Размијењена су искуства у сарадњи на досадашњим пројектима у Српској, приватизацији Рафинерије нафте Брод и Творнице уља у Модричи, те је констатовано да је тај пројекат успио - рекао је Баштинац.
Он је навео да је Сечин истакао да је руска влада заинтересована за даље улагање руских инвеститора у Српску и за економску и политичку подршку РС.
Баштинац је рекао да је потпредсједник руске владе пренио премијеру Додику поздраве руског премијера Владимира Путина и предсједника Русије Дмитрија Медведева и исказао интерес да у што прије посјети Српску.
Додик је захвалио Сечину на досадашњој подршци Српској, позвавши руске инвеститоре да у духу добре досадашње сарадње и даље улажу у пројекте у РС
- Извор
- Фокус
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Da li su rijaliti programi novi "standard" u medijima kod nas i u svetu? Svedoci smo da programi kao što je "Keeping up with Kardashians" imaju stotine miliona gledalaca...
Остале новости из рубрике »











