Početna stranica > Novosti

Vučić: Ne vidim ništa loše u Sporuzumu Srbija-NATO

Vučić: Ne vidim ništa loše u Sporuzumu Srbija-NATO
22.03.2016. god.


Premijer Aleksandar Vučić izjavio je da ne zna čemu bi vodio referendum o pristupanju Srbije NATO-u, budući da je Srbija vojno neutralna država.

„Zašto bismo trošili novac, samo da bi neko mogao da kaže da smo veliki heroji? To ne donosi posao, to samo unosi štetu i više strasti i emocija i ne bi bio odgovoran potez za Srbiju“, rekao je Vučić.

On je naveo da Srbija ima skupštinsku deklaraciju o vojnoj neutralnosti i da ne razume čemu bi vodilo raspisivanje referenduma.

O tom referendumu je govorio i predsednik Srbije, a premijer kaže:

„Veoma poštujem predsednika Republike, ali moj stav je da ne znam čemu vode nametnuta pitanja“, rekao je Vučić.

Vučić je rekao i da građane, sa kojima je razgovarao širom Srbije, ne zanima referendum o NATO-u, već kako da dođu do posla i reše svakodnevne probleme.

Vučić je rekao i da se nije stideo sporazuma sa NATO-om koji je nedavno ratifikovala Skupština Srbije i istakao da u njemu nema ništa loše.

Govoreći o predstojećoj godišnjici NATO bombardovanja 24. marta, Vučić je rekao da će ona biti obeležena u Varvarinu, gde je poginula mala Sanja.

„Naša namera je bila da zato odemo u Varvarin i da pokažemo da su nam važne žrtve i u Beogradu i u Batajnici i u Varvarinu“, rekao je Vučić.

On je naveo da će govor, koji, kaže, piše već tri noći, govoriti o zločinu čija je žrtva bio naš narod, ali i o potrebi da se okrenemo budućnosti i da razmišljamo o onome pred nama.

Taj govor SNS-u neće doneti političke poene u izbornoj kampanji, uveren je premijer.

„Završićemo u 14 sati manifestaciju, a onda počinje presuda Radovanu Karadžiću, za koju sam siguran da će biti 100 odsto negativno prihvaćena od građana Srbije i biće teško napraviti dobru i pravičnu reakciju Vlade. Radim na tome temeljnije i detaljnije“, rekao je Vučić.

On je takođe istakao, povodom godišnjice NATO bombardovanja, da želi da se posveti tome da u budućnosti ne bude novih žrtava.

Polemišući o broju žrtava koje su tada stradale na Kosovu, Vučić je rekao da se one mere hiljadama, a ne stotinama.

„Mislim da se broj žrtava meri hiljadama a ne stotinama, kao što ne mislim da se meri desetinama hiljada. Za mene ne postoji razlika između stradanja srbskog civila i srbskog vojnika jer su to nevine žrtve. Mi nismo otvorili paljbu ni na jednu NATO zemlju i ničim nismo izazvali NATO agresiju“, rekao je Vučić.



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....


Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....

U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...


NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...

U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...


Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA