Почетна страница > Новости

Вучић: Не видим ништа лоше у Спорузуму Србија-НАТО

Вучић: Не видим ништа лоше у Спорузуму Србија-НАТО
22.03.2016. год.


Премијер Александар Вучић изјавио је да не зна чему би водио референдум о приступању Србије НАТО-у, будући да је Србија војно неутрална држава.

„Зашто бисмо трошили новац, само да би неко могао да каже да смо велики хероји? То не доноси посао, то само уноси штету и више страсти и емоција и не би био одговоран потез за Србију“, рекао је Вучић.

Он је навео да Србија има скупштинску декларацију о војној неутралности и да не разуме чему би водило расписивање референдума.

О том референдуму је говорио и председник Србије, а премијер каже:

„Веома поштујем председника Републике, али мој став је да не знам чему воде наметнута питања“, рекао је Вучић.

Вучић је рекао и да грађане, са којима је разговарао широм Србије, не занима референдум о НАТО-у, већ како да дођу до посла и реше свакодневне проблеме.

Вучић је рекао и да се није стидео споразума са НАТО-ом који је недавно ратификовала Скупштина Србије и истакао да у њему нема ништа лоше.

Говорећи о предстојећој годишњици НАТО бомбардовања 24. марта, Вучић је рекао да ће она бити обележена у Варварину, где је погинула мала Сања.

„Наша намера је била да зато одемо у Варварин и да покажемо да су нам важне жртве и у Београду и у Батајници и у Варварину“, рекао је Вучић.

Он је навео да ће говор, који, каже, пише већ три ноћи, говорити о злочину чија је жртва био наш народ, али и о потреби да се окренемо будућности и да размишљамо о ономе пред нама.

Тај говор СНС-у неће донети политичке поене у изборној кампањи, уверен је премијер.

„Завршићемо у 14 сати манифестацију, а онда почиње пресуда Радовану Караџићу, за коју сам сигуран да ће бити 100 одсто негативно прихваћена од грађана Србије и биће тешко направити добру и правичну реакцију Владе. Радим на томе темељније и детаљније“, рекао је Вучић.

Он је такође истакао, поводом годишњице НАТО бомбардовања, да жели да се посвети томе да у будућности не буде нових жртава.

Полемишући о броју жртава које су тада страдале на Косову, Вучић је рекао да се оне мере хиљадама, а не стотинама.

„Мислим да се број жртава мери хиљадама а не стотинама, као што не мислим да се мери десетинама хиљада. За мене не постоји разлика између страдања србског цивила и србског војника јер су то невине жртве. Ми нисмо отворили паљбу ни на једну НАТО земљу и ничим нисмо изазвали НАТО агресију“, рекао је Вучић.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....


Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....

У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...


НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...

У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...


Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА