Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Čavić: Podržavam sve koji se bore za bolji životni standard
09.02.2011. god.
Predsjednik Demokratske partije (DP) Dragan Čavić upozorio je danas da Republiku Srpsku tek čekaju ekonomsko-socijalni problemi, a da je za sve "kriva vlast SNSD-a".
Kao pogubno ocijenio je zahvatanje u realan sektor te povećanje poreza i doprinosa s kraja ove godine, što je, kaže, dovelo do problema u privredi, gdje postoji izbor ili otpustiti radnike ili smanjiti im plaće, jer veće namete ne mogu podnijeti.
"Budžet RS-a ima ozbiljne probleme sa naplatom zbog čega je Vlada RS-a povukla sa računa posebnih namjena 60 miliona KM i koristi ih za dospjele budžetske obaveze", ukazao je Čavić i upitao izvršnu vlast gdje su joj budžetski prihodi?
"Nema ih", odgovorio je Čavić i postavio i novo pitanje zašto Vlada nije vratila na taj račun već ranije uzeta sredstva.
Predsjednik DP-a je postavio i pitanje kakva je to vlada koja je dala saglasnost Investiciono-razvojnoj banci RS-a za dokapitalizaciju Bobar banke u iznosu od šest miliona i za isti iznos i Balkan investmen banke, te zašto "spasava te banke, jer samo zato što je Gavrilo Bobar član SNSD-a, a Balkan investment banka je banka Ukio grupe kojoj je Milorad Dodik prodao "Birač"".
"Jednostavno živimo u društvu u kome vlada režim, na čijem je vrhu diktator, Vlada je potpuno nesposobna i provodi kontinuitet neuspješne socijalne politike, a sve što mogu da kupe u nevladinom sektoru uspješno su kupili", rekao je Čavić.
Naglasio je i da niko iz Boračke organizacije RS-a nije pitao predsjednika RS-a Milorada Dodika "zašto je kupio blindirani mercedes od pola miliona, a govori o ekonomskoj krizi dok je sebi povećao za duplo budžet u ovoj godini".
On je konstatirao da je stanje u Željeznicama RS-a "direktna posljedica pogubne politike SNSD-a", jer je to preduzeće 2005. prvi put imalo pozitivan bilans uspjeha, a naredne godine, nakon što ih je preuzeo SNSD, zaposili su oko 2.000 radnika.
"SNSD je direktno proizveo sadašnju lošu situaciju u Željeznicama RS-a, svojom politikom - pozajmi i potroši. Time su i to preduzeće doveli u haos", rekao je Čavić.
"Budžet RS-a ima ozbiljne probleme sa naplatom zbog čega je Vlada RS-a povukla sa računa posebnih namjena 60 miliona KM i koristi ih za dospjele budžetske obaveze", ukazao je Čavić i upitao izvršnu vlast gdje su joj budžetski prihodi?
"Nema ih", odgovorio je Čavić i postavio i novo pitanje zašto Vlada nije vratila na taj račun već ranije uzeta sredstva.
Predsjednik DP-a je postavio i pitanje kakva je to vlada koja je dala saglasnost Investiciono-razvojnoj banci RS-a za dokapitalizaciju Bobar banke u iznosu od šest miliona i za isti iznos i Balkan investmen banke, te zašto "spasava te banke, jer samo zato što je Gavrilo Bobar član SNSD-a, a Balkan investment banka je banka Ukio grupe kojoj je Milorad Dodik prodao "Birač"".
"Jednostavno živimo u društvu u kome vlada režim, na čijem je vrhu diktator, Vlada je potpuno nesposobna i provodi kontinuitet neuspješne socijalne politike, a sve što mogu da kupe u nevladinom sektoru uspješno su kupili", rekao je Čavić.
Naglasio je i da niko iz Boračke organizacije RS-a nije pitao predsjednika RS-a Milorada Dodika "zašto je kupio blindirani mercedes od pola miliona, a govori o ekonomskoj krizi dok je sebi povećao za duplo budžet u ovoj godini".
On je konstatirao da je stanje u Željeznicama RS-a "direktna posljedica pogubne politike SNSD-a", jer je to preduzeće 2005. prvi put imalo pozitivan bilans uspjeha, a naredne godine, nakon što ih je preuzeo SNSD, zaposili su oko 2.000 radnika.
"SNSD je direktno proizveo sadašnju lošu situaciju u Željeznicama RS-a, svojom politikom - pozajmi i potroši. Time su i to preduzeće doveli u haos", rekao je Čavić.
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....
Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....
U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...
NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...
U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...
Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...
Ostale novosti iz rubrike »
















