Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Чавић: Подржавам све који се боре за бољи животни стандард
09.02.2011. год.
Предсједник Демократске партије (ДП) Драган Чавић упозорио је данас да Републику Српску тек чекају економско-социјални проблеми, а да је за све "крива власт СНСД-а".
Као погубно оцијенио је захватање у реалан сектор те повећање пореза и доприноса с краја ове године, што је, каже, довело до проблема у привреди, гдје постоји избор или отпустити раднике или смањити им плаће, јер веће намете не могу поднијети.
"Буџет РС-а има озбиљне проблеме са наплатом због чега је Влада РС-а повукла са рачуна посебних намјена 60 милиона КМ и користи их за доспјеле буџетске обавезе", указао је Чавић и упитао извршну власт гдје су јој буџетски приходи?
"Нема их", одговорио је Чавић и поставио и ново питање зашто Влада није вратила на тај рачун већ раније узета средства.
Предсједник ДП-а је поставио и питање каква је то влада која је дала сагласност Инвестиционо-развојној банци РС-а за докапитализацију Бобар банке у износу од шест милиона и за исти износ и Балкан инвестмен банке, те зашто "спасава те банке, јер само зато што је Гаврило Бобар члан СНСД-а, а Балкан инвестмент банка је банка Укио групе којој је Милорад Додик продао "Бирач"".
"Једноставно живимо у друштву у коме влада режим, на чијем је врху диктатор, Влада је потпуно неспособна и проводи континуитет неуспјешне социјалне политике, а све што могу да купе у невладином сектору успјешно су купили", рекао је Чавић.
Нагласио је и да нико из Борачке организације РС-а није питао предсједника РС-а Милорада Додика "зашто је купио блиндирани мерцедес од пола милиона, а говори о економској кризи док је себи повећао за дупло буџет у овој години".
Он је констатирао да је стање у Жељезницама РС-а "директна посљедица погубне политике СНСД-а", јер је то предузеће 2005. први пут имало позитиван биланс успјеха, а наредне године, након што их је преузео СНСД, запосили су око 2.000 радника.
"СНСД је директно произвео садашњу лошу ситуацију у Жељезницама РС-а, својом политиком - позајми и потроши. Тиме су и то предузеће довели у хаос", рекао је Чавић.
"Буџет РС-а има озбиљне проблеме са наплатом због чега је Влада РС-а повукла са рачуна посебних намјена 60 милиона КМ и користи их за доспјеле буџетске обавезе", указао је Чавић и упитао извршну власт гдје су јој буџетски приходи?
"Нема их", одговорио је Чавић и поставио и ново питање зашто Влада није вратила на тај рачун већ раније узета средства.
Предсједник ДП-а је поставио и питање каква је то влада која је дала сагласност Инвестиционо-развојној банци РС-а за докапитализацију Бобар банке у износу од шест милиона и за исти износ и Балкан инвестмен банке, те зашто "спасава те банке, јер само зато што је Гаврило Бобар члан СНСД-а, а Балкан инвестмент банка је банка Укио групе којој је Милорад Додик продао "Бирач"".
"Једноставно живимо у друштву у коме влада режим, на чијем је врху диктатор, Влада је потпуно неспособна и проводи континуитет неуспјешне социјалне политике, а све што могу да купе у невладином сектору успјешно су купили", рекао је Чавић.
Нагласио је и да нико из Борачке организације РС-а није питао предсједника РС-а Милорада Додика "зашто је купио блиндирани мерцедес од пола милиона, а говори о економској кризи док је себи повећао за дупло буџет у овој години".
Он је констатирао да је стање у Жељезницама РС-а "директна посљедица погубне политике СНСД-а", јер је то предузеће 2005. први пут имало позитиван биланс успјеха, а наредне године, након што их је преузео СНСД, запосили су око 2.000 радника.
"СНСД је директно произвео садашњу лошу ситуацију у Жељезницама РС-а, својом политиком - позајми и потроши. Тиме су и то предузеће довели у хаос", рекао је Чавић.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















