Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Otvoren konzulat Srbije u Herceg Novom
16.03.2011. god.
Predsjednici Crne Gore Filip Vujanović i Srbije Boris Tadić otvorili su danas konzulat Srbije u Herceg Novom.
Vlada Srbije je za generalnog konzula u Herceg Novom postavila Marinu Jovićević.
Tadić je ocijenio da će konzulat u Herceg Novom obezbijediti veći nivo povezivanja građana dvije zemlje.
"Konzulat će biti od koristi građanima Herceg Novog i čitave Boke, kao mnogim turistima iz Srbije koji će posjećivati Crnu Goru", rekao je Tadić.
On smatra da Crna Gora i Srbija treba da imaju zajedničku budućnost u EU, ali da, prije nego što postanu članice Unije, treba da iskoriste sve potencijale međusobne saradnje.
Tadić je ocijenio da odnosi Crne Gore i Srbije napreduju korak po korak, uz međusobno poštivanje integriteta obje zemlje, kao i svih identiteta dvije države.
Vujanović smatra da otvaranje konzulata podstiče dalju saradnju u turizmu, ekonomiji, a obezbjeđuje se i bolja komunikacija građana. "Uvjeren sam da je konzulat dobar most sa Srbijom", rekao je on.
On je ponovio da i Crna Gora i Srbija budućnost vide u EU, ističući da bez ove dvije države i zemalja zapadnog Balkana nema punoće EU.
Otvaranju konzulata prisustvovali su predstavnici Demokratske partije socijalista, Socijalističke narodne partije, Nove srpske demokratije, Narodne i Demokratske srpske stranke. Svečanosti je prisustvovao i mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije.
Tadić je posjetio izložbu u Gradskoj galeriji u Herceg Novom, a prisustvovaće i prijemu u Gradskoj kafani koji priređuje grad Herceg Novi.
Vlada Srbije je za generalnog konzula u Herceg Novom postavila Marinu Jovićević.
Tadić je ocijenio da će konzulat u Herceg Novom obezbijediti veći nivo povezivanja građana dvije zemlje.
"Konzulat će biti od koristi građanima Herceg Novog i čitave Boke, kao mnogim turistima iz Srbije koji će posjećivati Crnu Goru", rekao je Tadić.
On smatra da Crna Gora i Srbija treba da imaju zajedničku budućnost u EU, ali da, prije nego što postanu članice Unije, treba da iskoriste sve potencijale međusobne saradnje.
Tadić je ocijenio da odnosi Crne Gore i Srbije napreduju korak po korak, uz međusobno poštivanje integriteta obje zemlje, kao i svih identiteta dvije države.
Vujanović smatra da otvaranje konzulata podstiče dalju saradnju u turizmu, ekonomiji, a obezbjeđuje se i bolja komunikacija građana. "Uvjeren sam da je konzulat dobar most sa Srbijom", rekao je on.
On je ponovio da i Crna Gora i Srbija budućnost vide u EU, ističući da bez ove dvije države i zemalja zapadnog Balkana nema punoće EU.
Otvaranju konzulata prisustvovali su predstavnici Demokratske partije socijalista, Socijalističke narodne partije, Nove srpske demokratije, Narodne i Demokratske srpske stranke. Svečanosti je prisustvovao i mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije.
Tadić je posjetio izložbu u Gradskoj galeriji u Herceg Novom, a prisustvovaće i prijemu u Gradskoj kafani koji priređuje grad Herceg Novi.
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....
Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....
U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...
NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...
U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...
Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...
Ostale novosti iz rubrike »
















