Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Отворен конзулат Србије у Херцег Новом
16.03.2011. год.
Предсједници Црне Горе Филип Вујановић и Србије Борис Тадић отворили су данас конзулат Србије у Херцег Новом.
Влада Србије је за генералног конзула у Херцег Новом поставила Марину Јовићевић.
Тадић је оцијенио да ће конзулат у Херцег Новом обезбиједити већи ниво повезивања грађана двије земље.
"Конзулат ће бити од користи грађанима Херцег Новог и читаве Боке, као многим туристима из Србије који ће посјећивати Црну Гору", рекао је Тадић.
Он сматра да Црна Гора и Србија треба да имају заједничку будућност у ЕУ, али да, прије него што постану чланице Уније, треба да искористе све потенцијале међусобне сарадње.
Тадић је оцијенио да односи Црне Горе и Србије напредују корак по корак, уз међусобно поштивање интегритета обје земље, као и свих идентитета двије државе.
Вујановић сматра да отварање конзулата подстиче даљу сарадњу у туризму, економији, а обезбјеђује се и боља комуникација грађана. "Увјерен сам да је конзулат добар мост са Србијом", рекао је он.
Он је поновио да и Црна Гора и Србија будућност виде у ЕУ, истичући да без ове двије државе и земаља западног Балкана нема пуноће ЕУ.
Отварању конзулата присуствовали су представници Демократске партије социјалиста, Социјалистичке народне партије, Нове српске демократије, Народне и Демократске српске странке. Свечаности је присуствовао и митрополит црногорско-приморски Амфилохије.
Тадић је посјетио изложбу у Градској галерији у Херцег Новом, а присуствоваће и пријему у Градској кафани који приређује град Херцег Нови.
Влада Србије је за генералног конзула у Херцег Новом поставила Марину Јовићевић.
Тадић је оцијенио да ће конзулат у Херцег Новом обезбиједити већи ниво повезивања грађана двије земље.
"Конзулат ће бити од користи грађанима Херцег Новог и читаве Боке, као многим туристима из Србије који ће посјећивати Црну Гору", рекао је Тадић.
Он сматра да Црна Гора и Србија треба да имају заједничку будућност у ЕУ, али да, прије него што постану чланице Уније, треба да искористе све потенцијале међусобне сарадње.
Тадић је оцијенио да односи Црне Горе и Србије напредују корак по корак, уз међусобно поштивање интегритета обје земље, као и свих идентитета двије државе.
Вујановић сматра да отварање конзулата подстиче даљу сарадњу у туризму, економији, а обезбјеђује се и боља комуникација грађана. "Увјерен сам да је конзулат добар мост са Србијом", рекао је он.
Он је поновио да и Црна Гора и Србија будућност виде у ЕУ, истичући да без ове двије државе и земаља западног Балкана нема пуноће ЕУ.
Отварању конзулата присуствовали су представници Демократске партије социјалиста, Социјалистичке народне партије, Нове српске демократије, Народне и Демократске српске странке. Свечаности је присуствовао и митрополит црногорско-приморски Амфилохије.
Тадић је посјетио изложбу у Градској галерији у Херцег Новом, а присуствоваће и пријему у Градској кафани који приређује град Херцег Нови.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















