Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Milka Forcan: Delta kupuje lokacije za markete širom RS
25.05.2007. god.
Beogradska kompanija "Delta" poslije ugovora sa sarajevskim "Avazom" o gradnji trgovačkih objekata na području FBiH samostalno je počela sa kupovinom lokacija širom RS na kojima će graditi supermarkete "Maxi" kako bi zauzela lidersku poziciju u oblasti maloprodaje.
Milka Forcan, potpredsjednik "Delta Holdinga", izjavila je za "Nezavisne" da su već ugovorili lokacije za izgradnju supermarketa "Maxi" u Banjaluci, Bijeljini i Brčkom, te da je u toku potraga za adekvatnim parcelama u Doboju, Mrkonjić Gradu i Prijedoru.
"U Banjaluci smo nedavno osnovali firmu za nekretnine 'Delta Real Estate' preko koje uspostavljamo kontakt sa vlasnicima lokacija", istakla je ona.
NN: Kakvi su konkretni planovi "Delte" za širenje na području RS?
FORCAN: U Banjaluci je dogovorena lokacija "lakting" na kojoj planiramo izgradnju hipermerkata "Maxi" i komercijalnog centra površine 30.000 kvadratnih metara, a ugovaramo lokaciju za šoping mol koji bi, takođe, trebalo da bude površine 30.000 kvadrata. U Bijeljini uskoro krećemo sa gradnjom objekta površine 16.000 kvadrata, koji bi trebalo da bude spreman za otvaranje do kraja godine. U Brčkom vodimo pregovore za dve lokacije, s tim da ćemo tu verovatno i proširiti saradnju, jer smo naišli na veliko razumevanje i punu podršku administracije distrikta.
Znači, naši planovi su vezani za izgradnju supermarketa "Maxi", koji, zajedno sa kupljenim trgovačkim lancima "Pekabete" i "C marketa", broji 450 lokacija u Srbiji. Pored toga, širimo se u Crnoj Gori i Makedoniji. Pomenuti šoping mol u Banjaluci bio bi sličan onome koji gradimo u Podgorici, a koji podrazumeva hipermarket u prizemlju, te sprat sa popratnim sadržajima kao što su restorani, butici, kafići i multipleks bioskop. Inače, "Delta" prvi šoping mol koji će nositi naziv "Delta City" otvara u novembru u Novom Beogradu, a u Podgorici u martu iduće godine.
NN: Da li ovo znači da neće biti akvizicija postojećih trgovačkih lanaca u RS, gdje se kao meta najčešće spominjao banjalučki "Tropic"?
FORCAN: Poznato je da je bilo intenzivnih razgovora sa trgovačkim centrima i u RS i u FBiH. Nismo došli do dogovora kojim bi bile zadovoljne obe strane, tako da to nije realizovano. Za sada nastupamo samostalno i do kraja godine planiramo uložili 25 miliona evra u kupovinu lokacija u BiH.
NN: Jedan bh. nedjeljnik nedavno je objavio da "Delta" raskida saradnju sa sarajevskim "Avazom". Da li je to tačno?
FORCAN: Saradnja nije raskinuta. Mi i "Avaz" smo partneri u zajedničkoj firmi u kojoj "Delta" učestvuje sa 50 odsto. Upravo danas (juče) gospodin Miroslav Mišković (vlasnik "Delta Holdinga") sa Fahrudinom Radončićem, vlasnikom "Avaza", je vrlo konkretno razgovarao o ugovaranju nekih lokacija za gradnju supermarketa. Kao što je javnosti poznato, u Sarajevu planiramo graditi deset supermarketa i šoping mol, a u Tuzli, Zenici i Mostaru po dva supermarketa.
NN: Da li ste zainteresovani za ulaganja u BiH van trgovačke branše?
FORCAN: Mi smo još prošle godine izrazili zainteresovanost za kupovinu nekih izvora vode. Kako proces analize izvora od strane stručnih laboratorija i institucija u pravilu traje nekoliko godina, još se nalazimo samo u fazi posmatranja.
Dostavili ponudu za "Bosku"
NN: Dokle su stigli pregovori "Delte" sa Vladom RS o privatizaciji banjalučke Robne kuće "Boska"?
FORCAN: Predali smo ponudu za kupovinu "Boske" i sada čekamo da u tom preduzeću budu rešeni imovinsko-pravni odnosi i pitanje zaposlenih. O detaljima ne mogu govoriti dok Vlada RS ne reši ta pitanja.
Milka Forcan, potpredsjednik "Delta Holdinga", izjavila je za "Nezavisne" da su već ugovorili lokacije za izgradnju supermarketa "Maxi" u Banjaluci, Bijeljini i Brčkom, te da je u toku potraga za adekvatnim parcelama u Doboju, Mrkonjić Gradu i Prijedoru.
"U Banjaluci smo nedavno osnovali firmu za nekretnine 'Delta Real Estate' preko koje uspostavljamo kontakt sa vlasnicima lokacija", istakla je ona.
NN: Kakvi su konkretni planovi "Delte" za širenje na području RS?
FORCAN: U Banjaluci je dogovorena lokacija "lakting" na kojoj planiramo izgradnju hipermerkata "Maxi" i komercijalnog centra površine 30.000 kvadratnih metara, a ugovaramo lokaciju za šoping mol koji bi, takođe, trebalo da bude površine 30.000 kvadrata. U Bijeljini uskoro krećemo sa gradnjom objekta površine 16.000 kvadrata, koji bi trebalo da bude spreman za otvaranje do kraja godine. U Brčkom vodimo pregovore za dve lokacije, s tim da ćemo tu verovatno i proširiti saradnju, jer smo naišli na veliko razumevanje i punu podršku administracije distrikta.
Znači, naši planovi su vezani za izgradnju supermarketa "Maxi", koji, zajedno sa kupljenim trgovačkim lancima "Pekabete" i "C marketa", broji 450 lokacija u Srbiji. Pored toga, širimo se u Crnoj Gori i Makedoniji. Pomenuti šoping mol u Banjaluci bio bi sličan onome koji gradimo u Podgorici, a koji podrazumeva hipermarket u prizemlju, te sprat sa popratnim sadržajima kao što su restorani, butici, kafići i multipleks bioskop. Inače, "Delta" prvi šoping mol koji će nositi naziv "Delta City" otvara u novembru u Novom Beogradu, a u Podgorici u martu iduće godine.
NN: Da li ovo znači da neće biti akvizicija postojećih trgovačkih lanaca u RS, gdje se kao meta najčešće spominjao banjalučki "Tropic"?
FORCAN: Poznato je da je bilo intenzivnih razgovora sa trgovačkim centrima i u RS i u FBiH. Nismo došli do dogovora kojim bi bile zadovoljne obe strane, tako da to nije realizovano. Za sada nastupamo samostalno i do kraja godine planiramo uložili 25 miliona evra u kupovinu lokacija u BiH.
NN: Jedan bh. nedjeljnik nedavno je objavio da "Delta" raskida saradnju sa sarajevskim "Avazom". Da li je to tačno?
FORCAN: Saradnja nije raskinuta. Mi i "Avaz" smo partneri u zajedničkoj firmi u kojoj "Delta" učestvuje sa 50 odsto. Upravo danas (juče) gospodin Miroslav Mišković (vlasnik "Delta Holdinga") sa Fahrudinom Radončićem, vlasnikom "Avaza", je vrlo konkretno razgovarao o ugovaranju nekih lokacija za gradnju supermarketa. Kao što je javnosti poznato, u Sarajevu planiramo graditi deset supermarketa i šoping mol, a u Tuzli, Zenici i Mostaru po dva supermarketa.
NN: Da li ste zainteresovani za ulaganja u BiH van trgovačke branše?
FORCAN: Mi smo još prošle godine izrazili zainteresovanost za kupovinu nekih izvora vode. Kako proces analize izvora od strane stručnih laboratorija i institucija u pravilu traje nekoliko godina, još se nalazimo samo u fazi posmatranja.
Dostavili ponudu za "Bosku"
NN: Dokle su stigli pregovori "Delte" sa Vladom RS o privatizaciji banjalučke Robne kuće "Boska"?
FORCAN: Predali smo ponudu za kupovinu "Boske" i sada čekamo da u tom preduzeću budu rešeni imovinsko-pravni odnosi i pitanje zaposlenih. O detaljima ne mogu govoriti dok Vlada RS ne reši ta pitanja.
- Izvor
- nezavisne.com
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....
Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....
U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...
NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...
U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...
Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...
Ostale novosti iz rubrike »
















