Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Милка Форцан: Делта купује локације за маркете широм РС
25.05.2007. год.
Београдска компанија "Делта" послије уговора са сарајевским "Авазом" о градњи трговачких објеката на подручју ФБиХ самостално је почела са куповином локација широм РС на којима ће градити супермаркете "Маxи" како би заузела лидерску позицију у области малопродаје.
Милка Форцан, потпредсједник "Делта Холдинга", изјавила је за "Независне" да су већ уговорили локације за изградњу супермаркета "Маxи" у Бањалуци, Бијељини и Брчком, те да је у току потрага за адекватним парцелама у Добоју, Мркоњић Граду и Приједору.
"У Бањалуци смо недавно основали фирму за некретнине 'Делта Реал Естате' преко које успостављамо контакт са власницима локација", истакла је она.
НН: Какви су конкретни планови "Делте" за ширење на подручју РС?
ФОРЦАН: У Бањалуци је договорена локација "лактинг" на којој планирамо изградњу хипермерката "Маxи" и комерцијалног центра површине 30.000 квадратних метара, а уговарамо локацију за шопинг мол који би, такође, требало да буде површине 30.000 квадрата. У Бијељини ускоро крећемо са градњом објекта површине 16.000 квадрата, који би требало да буде спреман за отварање до краја године. У Брчком водимо преговоре за две локације, с тим да ћемо ту вероватно и проширити сарадњу, јер смо наишли на велико разумевање и пуну подршку администрације дистрикта.
Значи, наши планови су везани за изградњу супермаркета "Маxи", који, заједно са купљеним трговачким ланцима "Пекабете" и "Ц маркета", броји 450 локација у Србији. Поред тога, ширимо се у Црној Гори и Македонији. Поменути шопинг мол у Бањалуци био би сличан ономе који градимо у Подгорици, а који подразумева хипермаркет у приземљу, те спрат са попратним садржајима као што су ресторани, бутици, кафићи и мултиплекс биоскоп. Иначе, "Делта" први шопинг мол који ће носити назив "Делта Цитy" отвара у новембру у Новом Београду, а у Подгорици у марту идуће године.
НН: Да ли ово значи да неће бити аквизиција постојећих трговачких ланаца у РС, гдје се као мета најчешће спомињао бањалучки "Тропиц"?
ФОРЦАН: Познато је да је било интензивних разговора са трговачким центрима и у РС и у ФБиХ. Нисмо дошли до договора којим би биле задовољне обе стране, тако да то није реализовано. За сада наступамо самостално и до краја године планирамо уложили 25 милиона евра у куповину локација у БиХ.
НН: Један бх. недјељник недавно је објавио да "Делта" раскида сарадњу са сарајевским "Авазом". Да ли је то тачно?
ФОРЦАН: Сарадња није раскинута. Ми и "Аваз" смо партнери у заједничкој фирми у којој "Делта" учествује са 50 одсто. Управо данас (јуче) господин Мирослав Мишковић (власник "Делта Холдинга") са Фахрудином Радончићем, власником "Аваза", је врло конкретно разговарао о уговарању неких локација за градњу супермаркета. Као што је јавности познато, у Сарајеву планирамо градити десет супермаркета и шопинг мол, а у Тузли, Зеници и Мостару по два супермаркета.
НН: Да ли сте заинтересовани за улагања у БиХ ван трговачке бранше?
ФОРЦАН: Ми смо још прошле године изразили заинтересованост за куповину неких извора воде. Како процес анализе извора од стране стручних лабораторија и институција у правилу траје неколико година, још се налазимо само у фази посматрања.
Доставили понуду за "Боску"
НН: Докле су стигли преговори "Делте" са Владом РС о приватизацији бањалучке Робне куће "Боска"?
ФОРЦАН: Предали смо понуду за куповину "Боске" и сада чекамо да у том предузећу буду решени имовинско-правни односи и питање запослених. О детаљима не могу говорити док Влада РС не реши та питања.
Милка Форцан, потпредсједник "Делта Холдинга", изјавила је за "Независне" да су већ уговорили локације за изградњу супермаркета "Маxи" у Бањалуци, Бијељини и Брчком, те да је у току потрага за адекватним парцелама у Добоју, Мркоњић Граду и Приједору.
"У Бањалуци смо недавно основали фирму за некретнине 'Делта Реал Естате' преко које успостављамо контакт са власницима локација", истакла је она.
НН: Какви су конкретни планови "Делте" за ширење на подручју РС?
ФОРЦАН: У Бањалуци је договорена локација "лактинг" на којој планирамо изградњу хипермерката "Маxи" и комерцијалног центра површине 30.000 квадратних метара, а уговарамо локацију за шопинг мол који би, такође, требало да буде површине 30.000 квадрата. У Бијељини ускоро крећемо са градњом објекта површине 16.000 квадрата, који би требало да буде спреман за отварање до краја године. У Брчком водимо преговоре за две локације, с тим да ћемо ту вероватно и проширити сарадњу, јер смо наишли на велико разумевање и пуну подршку администрације дистрикта.
Значи, наши планови су везани за изградњу супермаркета "Маxи", који, заједно са купљеним трговачким ланцима "Пекабете" и "Ц маркета", броји 450 локација у Србији. Поред тога, ширимо се у Црној Гори и Македонији. Поменути шопинг мол у Бањалуци био би сличан ономе који градимо у Подгорици, а који подразумева хипермаркет у приземљу, те спрат са попратним садржајима као што су ресторани, бутици, кафићи и мултиплекс биоскоп. Иначе, "Делта" први шопинг мол који ће носити назив "Делта Цитy" отвара у новембру у Новом Београду, а у Подгорици у марту идуће године.
НН: Да ли ово значи да неће бити аквизиција постојећих трговачких ланаца у РС, гдје се као мета најчешће спомињао бањалучки "Тропиц"?
ФОРЦАН: Познато је да је било интензивних разговора са трговачким центрима и у РС и у ФБиХ. Нисмо дошли до договора којим би биле задовољне обе стране, тако да то није реализовано. За сада наступамо самостално и до краја године планирамо уложили 25 милиона евра у куповину локација у БиХ.
НН: Један бх. недјељник недавно је објавио да "Делта" раскида сарадњу са сарајевским "Авазом". Да ли је то тачно?
ФОРЦАН: Сарадња није раскинута. Ми и "Аваз" смо партнери у заједничкој фирми у којој "Делта" учествује са 50 одсто. Управо данас (јуче) господин Мирослав Мишковић (власник "Делта Холдинга") са Фахрудином Радончићем, власником "Аваза", је врло конкретно разговарао о уговарању неких локација за градњу супермаркета. Као што је јавности познато, у Сарајеву планирамо градити десет супермаркета и шопинг мол, а у Тузли, Зеници и Мостару по два супермаркета.
НН: Да ли сте заинтересовани за улагања у БиХ ван трговачке бранше?
ФОРЦАН: Ми смо још прошле године изразили заинтересованост за куповину неких извора воде. Како процес анализе извора од стране стручних лабораторија и институција у правилу траје неколико година, још се налазимо само у фази посматрања.
Доставили понуду за "Боску"
НН: Докле су стигли преговори "Делте" са Владом РС о приватизацији бањалучке Робне куће "Боска"?
ФОРЦАН: Предали смо понуду за куповину "Боске" и сада чекамо да у том предузећу буду решени имовинско-правни односи и питање запослених. О детаљима не могу говорити док Влада РС не реши та питања.
- Извор
- nezavisne.com
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске....
Посета је организована уз подршку Центра за међународну сарадњу „Руско-балкански дијалог“ и «Руско-балканског центра за пословну сарадњу и културу»....
У априлу у Рафинерији нафте Панчево прерађено 336 хиљада тона сирове нафте...
НИС инвестирао 4,9 милијарди динара у истраживање нафте и гаса...
У Србији је 9. маја 2026. године на ТВ «Belle amie» приказана премијера филма «Мариупољ: Руски град». Овај уникални догађај плански се поклопио са 81. годишњицом победе у Другом...
Скоро 60 одсто Европљана више не сматра Вашингтон поузданим партнером, показује нова анкета фондације Бертелсман...
Остале новости из рубрике »
















