Почетна страница > Новости

Џихадисти обезглавили и разапели на крст 12 људи Опширније: http://rs.sputniknews.com/svet/20150815/3951990.html#ixzz3iy09pDHP

Џихадисти обезглавили и разапели на крст 12 људи  Опширније: http://rs.sputniknews.com/svet/20150815/3951990.html#ixzz3iy09pDHP
16.08.2015. год.


Џихадисти из Исламске државе су током битке за либијску луку Сирт обезглавили и разапели на крст 12 људи, саопштила је либијска државна новинска агенција ЛАНА.

Борба за контролу над Сиртом, родним местом убијеног либијског вође Моамера Гадафија, бесни од уторка, а један од наистакнутијих либијских дипломата упозорава да би у том граду могао да се деси масакр.

Агенција ЛАНА је објавила да су 12 убијених људи били локални борци који су се борили против Исламске државе у источном предграђу Сирта.

Та либијска агенција наводи и да су џихадисти погубили још 22 становника Сирта, који су се борили против ИД, а који су лежали повређени у локалној болници. После убиства тих бораца, џихадисти су такође запалили болницу.

Члан градског већа Сирта је за АФП рекао да се жестоке борбе у том граду настављају и данас.

Амбасадор Либије у Француској Чибани Абухамуд изјавио да је у борбама у Сирту досад погинуло између 150 и 200 људи.

„У току је прави масакр, па ми позивамо међународну заједницу да интервенише“, рекао је Абухамуд.

Либија је од свргавања Гадафија у хаосу. Та земља сада има два парламента и две владе које се боре за власт, као и велики број наоружаних група и племена који се боре за контролу над либијском нафтом и градовима.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Виктор Медведчук је навео да су експерименти на људима почели 2019. године...

Вашингтон и Техеран су од петка више пута разменили ударе, што прети да сруши крхки привремени мировни споразум....


Свих пет подморница класе „Астјут“ ван је употребе због проблема са одржавањем, које додатно погоршава неадекватна инфраструктура, наводи Defence Journal....

Нови канал ће помоћи у решавању инцидената у стратешком пловном путу, усред противречних упутстава за бродовласнике....


Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА