Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут - 25.10.
Преглед дешавања на ратишту у Сирији за 25.10.
Захарова: На југу Сирије отворена окупација америчких снага - Акције САД на југу Сирије Москва сматра отвореном окупацијом, изјавила је портпарол Министарства спољних послова Русије Марија Захарова на недељној прес-конференцији.
Москва: САД координисале напад на руску базу у Сирији - Током једног од великих напада дроновима на руску ваздухопловну базу Хмеимим у Сирији, координација напада је извршена од стране америчког извиђачког авиона, рекао је заменик министра одбране Руске Федерације Александар Фомин.
"Тада је истовремено упућено 13 беспилотних летелица. Биле су под једном командом и јединственом формацијом, вођене заједничким тимом, у то време америчким извиђачким авионом `Посеидон 8` који је патролирао Средозменим морем осам сати", рекао је Фомин у оквиру осмог Међународног безбедносног форума у Пекингу.
Дронови могу функционисати, како самостално, тако и у мануелном режиму, уколико је електронска одбрана у току.
"Ово мануелно управљање није извршено од стране неког појединца, него помоћу савремене опреме `Посејдона 8`", нагласио је заменик министра.
Према његовим речима, дронови наишавши на завесу електронског ратовања су се повукли и добили нову команду.
"Почели су да их контролишу из космоса и да их доводе до тзв. рупа у које су почели да продиру, а потом су били уништени. Ово, такође, мора да се заустави ", закључио је Фомин.
Када се је напад дпогодио, Фомин није прецизирао.
Употреба дронова у Сирији
Терористи у Сирији активно користе дрпонове, нарочито током напада на базу Хмеимим. Само је у аугусту ове године, уништено 47 дронова од стране руске ПВО.
Министарство одбране Русије је више пута нагласило да су, упркос лошем изгледу, у дроновима кориштене савремене технологије: навигациони системи, контрола и за лансирање експлозивних направа.
Према саопштењу руске војске, ово јасно указује да је "једна земља која поседује технологију производње таквих средстава обезбедила исту међународним терористичким групама".
Коалиција САД поново бомбардовала цивиле у Сирији - Коалиција предвођена САД извела је ваздушни напад на село Суса у сиријској провинцији Дејр ел Зор, а том приликом страдали су цивили, преноси сиријска новинска агенција САНА.
Упоредо, исти тај рејон гранатирале су "Сиријске демократске снаге".
Савез између америчке војске и Сиријских демократских снага формиран још 2015. године.
Подсећа се да је коалиција извела сличан напад и у прошлу суботу, по селима Суса и Бубадран, када су погинула 62 цивила.
Преглед политичких и других вести за 25.10.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Нови канал ће помоћи у решавању инцидената у стратешком пловном путу, усред противречних упутстава за бродовласнике....
Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...
Глобални гигант Глово напушта БиХ, а домаћа апликација Ордера преузима тржиште доставе хране. Ресторани и купци масовно прелазе на поуздано домаће рјешење — које своју мрежу већ шири и...
Savremena astronomija već dugo nije vezana samo za optičko posmatranje neba teleskopima, već je ona postala i nauka o ogromnin bazama podataka. Teleskopi nove generacije svake noći generišu terabajte...
Вашингтонска асоцијација бициклиста (WABA) по први пут је организовала дипломатску бициклистичку вожњу поводом Светског дана бицикла, окупивши представнике више од 40 дипломатских мисија у Вашингтону. Организатори су нај...
Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....
Остале новости из рубрике »
















