Почетна страница > Новости

Влада Србије разматра евентуално увођење нових мера

Влада Србије разматра евентуално увођење нових мера
02.04.2020. год.


Председник Владе Републике Србије Ана Брнабић најавила је да ће на данашњој заједничкој седници два кризна штаба бити размотрено да ли је потребно предузимати даље мере у борби против коронавируса.


Брнабић је, гостујући у јутарњем програму Радио-телевизије Србије (РТС), на питање да ли постоје неке мере које се могу предузети до увођења 24-часовне забране кретања, одговорила потврдно и додала да ће оне бити данас размотрене.

Постоје још неке мере о којима смо причали, међу којима је и затварање жаришта да се вирус не би проширио у неким градовима где и даље немамо ниједног зараженог, поновила је премијерка.

Према њеним речима, има још мера до потпуне забране кретања, осим до продавнице и апотека викендима, које ће бити размотрене када се покаже да је најгора ситуација у дисциплини, а о некима ће бити разговарано и данас.

Брнабић је истакла да ће грађани бити информисани да би знали да се организују и да нема потребе за паником.

Чини ми се да као друштво све боље функционишемо, али ће нас свака недисциплина скупо коштати, као што смо од почетка рекли, упозорила је она.

Сада, када смо смо ушли у четврту недељу епидемије, потребна нам је гвоздена дисциплина и ову борбу не могу да добију лекари и здравствени систем, ни Влада, а ни председник сами, колико год заштитне опреме набавили. Ово морамо да победимо заједно, и сваки појединац има личну одговорност, поновила је премијерка.

Брнабић је истакла да је потребна солидарност грађана, и да ће, што смо дисциплинованији, бити мање рестриктивних мера, али да се држава у супротном неће либити да доноси још рестриктивније мере.

Она је исказала захвалност великом броју грађана који се придржавао мера и указала на то да у Београду, који је огромно жариште, постоје проблеми, посебно викендом.

Није проблем то да кршите полицијски час, да се маскирате, већ да тиме што то чините угрожавате и вас, и неке друге људе, а нисте ни солидарни са другима, поручила је Брнабић.

Она је указала на то да постоје медији који ће сваки пут наћи нешто лоше у томе како се Србија бори било са чим, од економије до ове епидемије.

Када причам о томе, желим да пренесем захвалност свим лекарима, њиховим тимовима, свим медицинским радницима, научницима. То је озбиљна борба и јесте ратно стање. Када причамо о тим бројевима онда бих замолила људе да погледају каква је ситуација у Србији и како се наша земља добро бори, у односу на неке земље региона и богатија друштва, па да онда да причају како Србија стоји, поручила је Брнабић.

Она је подсетила на то да у Италији има 13.155 мртвих и да тај број стално расте, да Србија прати тамошње стање пре свега да види шта може да очекује у нашој земљи и да тај сценарио спречи.

Премијер је прецизирала да је у Италији стопа смртности 12 одсто, у Шпанији 9, Француској 7, Швајцарској 2,69, а у Србији 2,64. Бољи смо и од Мађарске, која се фантастично бори, где је стопа смртности 3,8, као и од БиХ где је стопа 2,8 и Северне Македоније где она износи 3,1 одсто.

Србија није најгора и боримо се да то не буде и неће бити, поручила је Брнабић и истакла да се држава не бори за што мање бројеве, не упоређује се са другим земљама, већ се бори за сваки људски живот.


  • Извор
  • Танјуг
  • фото: srbija.gov.rs/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Нови канал ће помоћи у решавању инцидената у стратешком пловном путу, усред противречних упутстава за бродовласнике....


Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...

Глобални гигант Глово напушта БиХ, а домаћа апликација Ордера преузима тржиште доставе хране. Ресторани и купци масовно прелазе на поуздано домаће рјешење — које своју мрежу већ шири и...


Savremena astronomija već dugo nije vezana samo za optičko posmatranje neba teleskopima, već je ona postala i nauka o ogromnin bazama podataka. Teleskopi nove generacije svake noći generišu terabajte...

Вашингтонска асоцијација бициклиста (WABA) по први пут је организовала дипломатску бициклистичку вожњу поводом Светског дана бицикла, окупивши представнике више од 40 дипломатских мисија у Вашингтону. Организатори су нај...


Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА