Олимпијски завети Кубертена
Тимови САД су учествовали на свим Олимпијадама, осим једне. САД нису наступале на Олимпијади 1980. у Москви, а Русија је одговорила на Олимпијади у Лос-Анђелесу. Тада су разлог биле политичке несугласице, које по уверењу великог Француза, Пјера де Кубертена, не смеју ометати олимпијски покрет. Од тада се такве ствари више нису дешавале. „Глас Русије“ је о томе како САД види своје учешће на Олимпијади 2012. разговарао са шефом Оделења за везе с јавношћу Олимпијског комитета САД Марком Џонсом.
- Шта за Америку значи учествовање на Олимпијади?
То је веома важно. Олимпијске игре су несумњиво кулминација спортских такмичења. Мислим да је за сваког репрезентативца велика част да представља своју земљу.
- Како се Американци односе према Играма? Да ли подржавају репрезентацију?
Да, наравно, америчка репрезентација је једини тим на свету који финансирају спонзори, а не држава. Зато се може рећи да управо обични Американци подржавају своју репрезентацију. И то их веома инспирише.
- Какве су Ваше прогнозе о наступима америчке репрезентације на Олимпијади?
Напорно смо тренирали у току последње 4 године и с нестрпљењем очекујемо Игре како бисмо показали све за шта смо способни. Није могуће предвидети број медаља. Просто желимо да отпутујемо у Лондон и да се боримо из све снаге, а медаље ће доћи саме по себи.
- У којим спортовима ће се такмичити репрезентација САД? Да ли међу њима има оних у којима ће тим први пут наступити?
- Све репрезентације ће први пут наступити у женском боксу, јер то је нова дисциплина. Надам се да ће репрезентација САД наступати у свим врстама програма.
- Да ли можете да наведете ко ће евентуално бити победници?
Никога не издвајамо појединачно, цела репрезентација се спрема за игре и надамо се да ће многи освојити медаље. У Лондон ће отпутовати око 660 спортиста, у зависности од резултата на преосталим квалификационим шампионатима.
- Да ли може доћи до неких компликација у Лондону због временских прилика или временске разлике?
Наши спортисти су одлично припремљени и врло озбиљно се односе према такмичењима, зато ће, уколико дође до неких потешкоћа, изаћи с њима на крај. Жељно ишчекујемо ове Игре и мислим да Лондон одлично обавља свој задатак олимпијске престонице. Спортисти јако желе да допутују тамо.
- Кога сматрате главним супарником?
Не посматрамо Игре у таквом аспекту – за нас је важно да репрезентација одлично наступи.
- Шта мислите, ко ће ући у прву петорку?
Не бих се усудио да дам такву прогнозу.
- Зашто? Многе земље предсказују Америци место у првој петорци.
Већ сам рекао да се надамо најбољим резултатима и томе да ће наши спортисти учинити све што могу. Остало ће се приложити.
- Извор
- Голос России, фото: © Flickr.com/John Biehler/cc-by-nc-sa 3.0/ vostok.rs
- Повезане теме
- Русија
- САД
- олимпијада
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Нови канал ће помоћи у решавању инцидената у стратешком пловном путу, усред противречних упутстава за бродовласнике....
Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...
Глобални гигант Глово напушта БиХ, а домаћа апликација Ордера преузима тржиште доставе хране. Ресторани и купци масовно прелазе на поуздано домаће рјешење — које своју мрежу већ шири и...
Savremena astronomija već dugo nije vezana samo za optičko posmatranje neba teleskopima, već je ona postala i nauka o ogromnin bazama podataka. Teleskopi nove generacije svake noći generišu terabajte...
Вашингтонска асоцијација бициклиста (WABA) по први пут је организовала дипломатску бициклистичку вожњу поводом Светског дана бицикла, окупивши представнике више од 40 дипломатских мисија у Вашингтону. Организатори су нај...
Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....
Остале новости из рубрике »


















