Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Тадић: Гласаћу у интересу странке
16.10.2010. год.
Потпредседник СДС Огњен Тадић тврди да нису тачне спекулације да ће његова странка прихватити евентуалну коалицију са СНСД, ако добије званичну понуду и да је он против таквог споразума. Тадић тврди да странка о овоме није никако расправљала и да се уопште не може говорити да ли је неко у СДС за коалицију, а неко против ње.
Огњен Тадић
„Пре свега, чекају се званични резултати избора. Након тога, одлуку о могућој сарадњи са било ким доноси Главни одбор странке, а нико појединачно“, тврди Тадић. На питање како ће он лично да гласа на седници ГО странке, ако СНСД пошаље званичан захтев за коалицијом, Тадић одговара да ће гласати „у најбољем интересу СДС и РС“.
Замољен да прецизира шта то значи, он одговара: „Видећемо. То је као када бих ја вас питао да ли ћете за 15 дана на раскрсници скренути лево или десно“.
Међутим, Тадић признаје да ће СДС након коначних изборних резултата о могућој сарадњи разговарати са свима.
„О свим разговорима бићете благовремено обавештени. Не видим разлога да пишете овакве текстове пре него што странка одлучи о свему. То су очито спекулације неких људи у СНСД и разних аналитичара“, поручује Тадић.
На констатацију да приче о могућој коалицији СНСД и СДС нису никакве спекулације, него да их је обелоданио лидер СНСД и будући председник РС Милорад Додик, који га је победио на изборима, Тадић одговара: „Онда о томе питајте Додика“. Тадић, такође, није желео много да коментарише Додикове речи да у „СДС има људи који не заслужују сарадњу, али се са странком у целини може разговарати“.
„Додик има право на свој легитиман став“, каже Тадић.
Потпредседник СДС није био расположен ни да говори о судбини коалиције „Заједно за Српску“, коју су, осим СДС, пре избора формирали ПДП и СРС РС.
„Не знам зашто мене питате да ли остајемо и даље заједно. Сваки дан пијемо кафу заједно. Уместо тога, зовите странке на власти и питајте их да ли су почели са испуњавањем предизборних обећања“, поручује потпредседник СДС.
Иначе, причу о могућој коалицији са СДС председник СНСД Милорад Додик је поновио неколико пута. „ЕуроБлиц“ је објавио речи извора из СНСД, који је рекао да су скоро сигурни да ће СДС прихватити њихов позов на сарадњу, али да би против тога могао да буде Огњен Тадић, због личних фрустрација, јер га је Додик победио на изборима“.
Истовремено, лидер СДС Младен Босић поручио нам је да ће странка одлуку о правцу даљег политичког деловања званично донети тек након коначних резултата избора.
Како незванично сазнајемо у врху СДС, до јуче није било званичних састанака руководства СДС и СНСД, али челници две најјаче странке у РС, наводно, редовно разговарају телефонима.
Огњен Тадић
„Пре свега, чекају се званични резултати избора. Након тога, одлуку о могућој сарадњи са било ким доноси Главни одбор странке, а нико појединачно“, тврди Тадић. На питање како ће он лично да гласа на седници ГО странке, ако СНСД пошаље званичан захтев за коалицијом, Тадић одговара да ће гласати „у најбољем интересу СДС и РС“.
Замољен да прецизира шта то значи, он одговара: „Видећемо. То је као када бих ја вас питао да ли ћете за 15 дана на раскрсници скренути лево или десно“.
Међутим, Тадић признаје да ће СДС након коначних изборних резултата о могућој сарадњи разговарати са свима.
„О свим разговорима бићете благовремено обавештени. Не видим разлога да пишете овакве текстове пре него што странка одлучи о свему. То су очито спекулације неких људи у СНСД и разних аналитичара“, поручује Тадић.
На констатацију да приче о могућој коалицији СНСД и СДС нису никакве спекулације, него да их је обелоданио лидер СНСД и будући председник РС Милорад Додик, који га је победио на изборима, Тадић одговара: „Онда о томе питајте Додика“. Тадић, такође, није желео много да коментарише Додикове речи да у „СДС има људи који не заслужују сарадњу, али се са странком у целини може разговарати“.
„Додик има право на свој легитиман став“, каже Тадић.
Потпредседник СДС није био расположен ни да говори о судбини коалиције „Заједно за Српску“, коју су, осим СДС, пре избора формирали ПДП и СРС РС.
„Не знам зашто мене питате да ли остајемо и даље заједно. Сваки дан пијемо кафу заједно. Уместо тога, зовите странке на власти и питајте их да ли су почели са испуњавањем предизборних обећања“, поручује потпредседник СДС.
Иначе, причу о могућој коалицији са СДС председник СНСД Милорад Додик је поновио неколико пута. „ЕуроБлиц“ је објавио речи извора из СНСД, који је рекао да су скоро сигурни да ће СДС прихватити њихов позов на сарадњу, али да би против тога могао да буде Огњен Тадић, због личних фрустрација, јер га је Додик победио на изборима“.
Истовремено, лидер СДС Младен Босић поручио нам је да ће странка одлуку о правцу даљег политичког деловања званично донети тек након коначних резултата избора.
Како незванично сазнајемо у врху СДС, до јуче није било званичних састанака руководства СДС и СНСД, али челници две најјаче странке у РС, наводно, редовно разговарају телефонима.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у....
Одлука је заснована на чињеници да тужба Централне банке Русије против Јуроклир банке није призната по праву ЕУ и Јуроклир „не признаје надлежност суда“...
Абу Даби има „суверено” право да доноси такве одлуке, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков....
Тај потез УАЕ представља значајан ударац за глобалну организацију великих произвођача нафте....
Кијев је од јануара обуставио испоруке руске сирове нафте, што је изазвало спор са чланицама ЕУ, Мађарском и Словачком...
Огромна средства намењена војном јачању повећавају ризик од корупције, упозорава први човек ОЛАФ-а...
Остале новости из рубрике »






.jpg)









