Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Французи, Њемци и Аустријанци “пикирали” Телеком Србије
17.11.2010. год.
Mинистарка за телекомуникације Србије Јасна Матић изјавила је у сриједу да су до сада три свјетске телекомуникационе компаније откупиле документацију за учешће на тендеру за куповину 51 одсто Телекома Србије.
"Докуметацију су до сада откупили Телеком Аустрије, Дојче телеком и Франс телеком", рекла је она новинарима на скупу о интеграцији Србије у глобалне економске токове.
Рок за куповину документације за учесће на тендеру за куповину већинског пакета Телекома Србије је 26. новембар.
Матићева је истакла да је задовољна одзивом потенцијалних купаца за куповину већинког удјела у Телекому Србије.
Она је рекла да није упозната са тим да ли је са мањинским сувласником, грчком компанијом ОТЕ, постигнут договор да она прода свој пакет од 20 одсто акција Телекома Србије.
Према ранијим најавама из Владе Србије, уколико би ОТЕ продао свој пакет онда би Влада продала само 31 одсто акција Телекома Србије.
Министарство финансија Србије објавило је 20. октобра тендер за продају 51 одсто акција Телекома Србије, чија је укупна вриједност процијењена на 2,43 милијарде евра.
Влада Србије посједује 80 одсто акција Телекома, а преосталих 20 одсто акција посједује грчки ОТЕ, у којем Дојче телеком има 30 одсто удјела.
Компанија Телеком Србије имала је профит од 13,3 милијарде динара у 2009. години и према томе била компанија са највећом нето добити на спрком тржишту.
Према компанијским подацима, Телеком је у прошлој години имао 3,2 милиона корисника фиксне телефоније, као монополиста у том сегменту пословања у Србији, док је на тржишту мобилне телефоније заузимао 60 одсто са 5,9 милиона корисника.
Телеком Србије поседује и телекомуникационе компаније Мтел у Црној Гори и Телеком Српске у Босни и Херцеговини.
Телеком Србије група, која обухвата компаније у Србији, БиХ и Црној Гори, имала је укупно 7,7 милиона корисника мобилне телефоније и 3,4 милиона корисника фиксне телефоније, као и 485.000 корисника интернета у 2009. години.
На крају прошле године Телеком Србије група имала је 14.179 запослених, од којих 9.655 у Србији, наводи се на сајту www. телеком.рс.
Телеком је већ био продат 1997. италијанском Телекому и грчкој компанији ОТЕ, а Влада Србије је касније од Телекома Италија откупила акције српке телекомуникационе компаније.
"Докуметацију су до сада откупили Телеком Аустрије, Дојче телеком и Франс телеком", рекла је она новинарима на скупу о интеграцији Србије у глобалне економске токове.
Рок за куповину документације за учесће на тендеру за куповину већинског пакета Телекома Србије је 26. новембар.
Матићева је истакла да је задовољна одзивом потенцијалних купаца за куповину већинког удјела у Телекому Србије.
Она је рекла да није упозната са тим да ли је са мањинским сувласником, грчком компанијом ОТЕ, постигнут договор да она прода свој пакет од 20 одсто акција Телекома Србије.
Према ранијим најавама из Владе Србије, уколико би ОТЕ продао свој пакет онда би Влада продала само 31 одсто акција Телекома Србије.
Министарство финансија Србије објавило је 20. октобра тендер за продају 51 одсто акција Телекома Србије, чија је укупна вриједност процијењена на 2,43 милијарде евра.
Влада Србије посједује 80 одсто акција Телекома, а преосталих 20 одсто акција посједује грчки ОТЕ, у којем Дојче телеком има 30 одсто удјела.
Компанија Телеком Србије имала је профит од 13,3 милијарде динара у 2009. години и према томе била компанија са највећом нето добити на спрком тржишту.
Према компанијским подацима, Телеком је у прошлој години имао 3,2 милиона корисника фиксне телефоније, као монополиста у том сегменту пословања у Србији, док је на тржишту мобилне телефоније заузимао 60 одсто са 5,9 милиона корисника.
Телеком Србије поседује и телекомуникационе компаније Мтел у Црној Гори и Телеком Српске у Босни и Херцеговини.
Телеком Србије група, која обухвата компаније у Србији, БиХ и Црној Гори, имала је укупно 7,7 милиона корисника мобилне телефоније и 3,4 милиона корисника фиксне телефоније, као и 485.000 корисника интернета у 2009. години.
На крају прошле године Телеком Србије група имала је 14.179 запослених, од којих 9.655 у Србији, наводи се на сајту www. телеком.рс.
Телеком је већ био продат 1997. италијанском Телекому и грчкој компанији ОТЕ, а Влада Србије је касније од Телекома Италија откупила акције српке телекомуникационе компаније.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у....
Одлука је заснована на чињеници да тужба Централне банке Русије против Јуроклир банке није призната по праву ЕУ и Јуроклир „не признаје надлежност суда“...
Абу Даби има „суверено” право да доноси такве одлуке, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков....
Тај потез УАЕ представља значајан ударац за глобалну организацију великих произвођача нафте....
Кијев је од јануара обуставио испоруке руске сирове нафте, што је изазвало спор са чланицама ЕУ, Мађарском и Словачком...
Огромна средства намењена војном јачању повећавају ризик од корупције, упозорава први човек ОЛАФ-а...
Остале новости из рубрике »






.jpg)









