Почетна страница > Новости

Протести у Подгорици, Никшићу и Херцег Новом

Протести у Подгорици, Никшићу и Херцег Новом
11.10.2008. год.

ПОДГОРИЦА - Помоћник начелника црногорског МУП-а Тихомир Гачевић најавио је за данас састанак са организаторима протестног скупа у Подгорици, који су за понедељак, 13. октобра најавиле опозиционе партије Српска листа, СНП, НС и ДСС.

Због одлуке Владе Црне Горе да призна једнострано проглашену независност Косова, у Подгорици, Никшићу и Херцег Новом синоћ су организоване протестне вожње, у Бару и Бијелом Пољу шетње, а у Котору окупљање пред црквом у Старом граду и молебан, којем је присуствовао и лидер СНП-а Срђан Милић.

Дедеић: Спонтано окупљање

Неколико стотина аутомобила кружило је јуче ширим центром Подгорице, на челу са портпаролом СНС-а Добрилом Дедеићем, који је "Вијестима" рекао да се радило о спонтаном окупљању грађана.

Он је рекао да су се грађани са тробојкама и неколико страначких застава окупили у насељу Златица и да су тражили да им се неко од јавних личности из политичког живота придружи и помогне им у каналисању протеста.

"Након консултација у оквиру Српске листе договорено је да ја, као члан Одбора за безбједност и одбрану, будем са њима и помогнем им да се заштите од евентуалних притисака", рекао је Дедеић.

Он је нагласио да је прихватио позив грађана да се и данас у 18 часова окупе на Златици и договоре у вези са даљим активностима.

О части и бруци

На аутомобилима у Никшићу биле су истакнуте пароле "Косово је Србија", "Косово је срце Србије", "Свак се роди да по једном живи, част и брука живе довијека", "Издаја"... , а доминирале су заставе Србије.

Међу окупљенима били су функционери СНС-а Новак Радуловић и Милутин Ђукановић.

Током полусатне шетње у Бару чуле су се пароле "Издаја, "Не дамо Косово", скандиран је слоган "Мило пи..о Косово си издо", у пар наврата су накратко пјевани фрагменти "равногорског" циклуса.

Наставак - следи

На челу колоне у Бару били су Василије Лалошевић из СНП-а, Небојша Стругар из СНС-а, Дејан Ђуровић и Дејан Вућићевић из НС-а, Зоран Ђикановић из ДСЈ-а, који су носили транспарент са натписом "Издаја", те Саша Стојановић из ДСС-а.

"У суботу и недјељу доћи ћемо у исто вријеме на исто мјесто у још већем броју, а у понеђељак идемо у Подгорицу", рекао је Стругар.

Око стотину аутомобила и мотора синоћ се кроз Херцег Нови и магистралом дуж херцегновске ривијере огласило сиренама.

Скуп је као протестну шетњу "Косово је срце Србије, а душа Црне Горе" од Мељина до Херцег Новог заказао СНС, позивајући грађане преко локалног радија да им се придруже.

"Након консултација у оквиру Српске листе договорено је да ја, као члан Одбора за безбједност и одбрану, будем са њима и помогнем им да се заштите од евентуалних притисака", рекао је Дедеић.

Он је нагласио да је прихватио позив грађана да се и данас у 18 часова окупе на Златици и договоре у вези са даљим активностима.



  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у....


Одлука је заснована на чињеници да тужба Централне банке Русије против Јуроклир банке није призната по праву ЕУ и Јуроклир „не признаје надлежност суда“...

Абу Даби има „суверено” право да доноси такве одлуке, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков....


Тај потез УАЕ представља значајан ударац за глобалну организацију великих произвођача нафте....

Кијев је од јануара обуставио испоруке руске сирове нафте, што је изазвало спор са чланицама ЕУ, Мађарском и Словачком...


Огромна средства намењена војном јачању повећавају ризик од корупције, упозорава први човек ОЛАФ-а...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА