Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Грип затворио Војну гимназију, шири се Србијом
29.10.2009. год.
У Војној гимназији у Београду настава је прекинута због епидемије „акутних респираторних инфекција”, изјавио је начелник Управе за здравство Министарства одбране Вељко Тодоровић.
Тодоровић је рекао агенцији Бета да су међу оболелима од респираторних инфекција и четири ђака код којих је потврђен вирус новог грипа, са лакшим симптомима и без компликација.
Он је прецизирао да је вирус новог грипа код ђака Војне гимназије потврдила лабораторија Института на Торлаку.
„Тога ће бити још у наредном периоду нарочито у школама, интернатима и касарнама”, рекао је Тодоровић додајући да нема разлога за панику међу грађанима.
Дневни лист „Прес” данас је објавио да је неколико десетина ученика ове гимназије у карантину јер се сумња да су заражени вирусом.
Након што је јуче потврђено да су вирусом заражени ученици Војне гимназије, данас је присуство овог грипа потврђено и код троје ученика основне школе „Милица Павловић” из Чачка и још двоје деце у Краљеву. Сумна се да је у Краљеву заражено још троје деце, а оболелих има и међу децом предшколског узраста.
Епидемиолог Завода за заштиту здравља у Чачку Ана Мишовић рекла је да су три ученика другог разреда ОШ „Милица Павловић” оболела од новог грипа добро и да се опорављају.
Она је на конференцији за новинаре изјавила да деца у последњих 24 сата нису имала температуру и да су на кућном лечењу.
Према њеним речима, још осморо деце из истог одељења је на боловању, а код њих није потврђен нови грип и „воде се као вероватни случајеви”.
Ана Мишовић је рекла да је свих 11 ученика из истог одељења које има укупно 26 ђака и да су у понедељак изостали из школе. О томе су надлежни из школе обавестили Завод, који је предузео циљано испитивање тих ученика и све потребне мере.
Директор школе Мирко Лазовић, изјавио је да је данас у школи изостао један број ученика и да се све чини како би се побољшала хигијена и смањила опасност од обољевања ученика. Он је ракао да школа данас нормално ради, али да се пажљиво прати ситуација и евентуално одсуствовање ученика.
У Краљеву је овим вирусом заражено једно дете предшколског узраста и један основац, изјавио је данас епидемиолог Завода за јавно здравље у том граду Владан Шапонић.
Шапонић је новинарима казао да је вирус регистрован током редовне посете педијатру и додао да деца нису хоспитализована, да су послата на кућно лечење где им се даје терапија.
Према његовим речима, за троје основаца за које се сумња да су заражена новим грипом чекају се резултати аналаза.
Кон: Очекивана ситуација
Појава оболевања школске деце од новог грипа је нешто што смо очекивали и што ће се проширити у свим школама у Србији, јер је вирус А Х1Н1 „присутан далеко више него што га сада региструјемо”, рекао је епидемиолог др Предраг Кон.
Он је истакао да су деца код које су потврђени симптоми новог грипа добро, већином се лече код куће сем појединих који се због изразито повишене температуре налазе у болници.
Кон је нагласио да се може проценити да је много више оболелих него што је број регистрованих случајева.
„Пратићемо даље ситуацију и извештавати грађане”, казао је Кон, додајући да је ова ситуација била очекивана и да нема разлога за превише бриге.
Према његовим речима, треба пратити све препоруке које су и раније дате.
Оне су везане за личну хигијену, за изостајање са наставе деце који имају респираторне тегобе у вези чега се просветним радницима препоручује да, ако је могуће, признају и оправдања која школама дају родитељи, да би се смањила брзина ширења вируса.
Тодоровић је рекао агенцији Бета да су међу оболелима од респираторних инфекција и четири ђака код којих је потврђен вирус новог грипа, са лакшим симптомима и без компликација.
Он је прецизирао да је вирус новог грипа код ђака Војне гимназије потврдила лабораторија Института на Торлаку.
„Тога ће бити још у наредном периоду нарочито у школама, интернатима и касарнама”, рекао је Тодоровић додајући да нема разлога за панику међу грађанима.
Дневни лист „Прес” данас је објавио да је неколико десетина ученика ове гимназије у карантину јер се сумња да су заражени вирусом.
Након што је јуче потврђено да су вирусом заражени ученици Војне гимназије, данас је присуство овог грипа потврђено и код троје ученика основне школе „Милица Павловић” из Чачка и још двоје деце у Краљеву. Сумна се да је у Краљеву заражено још троје деце, а оболелих има и међу децом предшколског узраста.
Епидемиолог Завода за заштиту здравља у Чачку Ана Мишовић рекла је да су три ученика другог разреда ОШ „Милица Павловић” оболела од новог грипа добро и да се опорављају.
Она је на конференцији за новинаре изјавила да деца у последњих 24 сата нису имала температуру и да су на кућном лечењу.
Према њеним речима, још осморо деце из истог одељења је на боловању, а код њих није потврђен нови грип и „воде се као вероватни случајеви”.
Ана Мишовић је рекла да је свих 11 ученика из истог одељења које има укупно 26 ђака и да су у понедељак изостали из школе. О томе су надлежни из школе обавестили Завод, који је предузео циљано испитивање тих ученика и све потребне мере.
Директор школе Мирко Лазовић, изјавио је да је данас у школи изостао један број ученика и да се све чини како би се побољшала хигијена и смањила опасност од обољевања ученика. Он је ракао да школа данас нормално ради, али да се пажљиво прати ситуација и евентуално одсуствовање ученика.
У Краљеву је овим вирусом заражено једно дете предшколског узраста и један основац, изјавио је данас епидемиолог Завода за јавно здравље у том граду Владан Шапонић.
Шапонић је новинарима казао да је вирус регистрован током редовне посете педијатру и додао да деца нису хоспитализована, да су послата на кућно лечење где им се даје терапија.
Према његовим речима, за троје основаца за које се сумња да су заражена новим грипом чекају се резултати аналаза.
Кон: Очекивана ситуација
Појава оболевања школске деце од новог грипа је нешто што смо очекивали и што ће се проширити у свим школама у Србији, јер је вирус А Х1Н1 „присутан далеко више него што га сада региструјемо”, рекао је епидемиолог др Предраг Кон.
Он је истакао да су деца код које су потврђени симптоми новог грипа добро, већином се лече код куће сем појединих који се због изразито повишене температуре налазе у болници.
Кон је нагласио да се може проценити да је много више оболелих него што је број регистрованих случајева.
„Пратићемо даље ситуацију и извештавати грађане”, казао је Кон, додајући да је ова ситуација била очекивана и да нема разлога за превише бриге.
Према његовим речима, треба пратити све препоруке које су и раније дате.
Оне су везане за личну хигијену, за изостајање са наставе деце који имају респираторне тегобе у вези чега се просветним радницима препоручује да, ако је могуће, признају и оправдања која школама дају родитељи, да би се смањила брзина ширења вируса.
- Извор
- МОНДО
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Када купујете нови PC уређај, прва ствар коју треба узети у обзир су ваше потребе. Неопходно је да се посветите испитивању својих потреба и циљева, као што су захтеви...
Препознатљивост бренда се мери тиме колико лако потрошачи могу да га разликују од конкуренције, одн...
Приметили сте да ваш мобилни телефон лошије ради ил...
Упркос глобалној пандемији, релативно слабој куповној моћи становништва, те све вишим ценама електронике, у Србије су се ове године највише куповали телефони, тј. смартфони....
Ако развијате софтвер онда знате колико је тешко пустити апликацију у продукцију. Треба конфигурисати сервер, треба подесити портове, увјерити се да је све у реду и тако сваки пут...
Остале новости из рубрике »
















