Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Велика шанса за пољопривреду
09.12.2009. год.
Пољопривредници ће од примене Прелазног трговинског споразума имати велике користи, јер се код нас производи јефтинија храна, а цене у велетрговинама у ЕУ су велике, па ће моћи више да зараде у тој размени, рекао је за РТС министар пољопривреде Саша Драгин.
Министар пољопривреде Саша Драгин изјавио је за Радио-телевизију Србије да је после одлуке ЕУ да почне са применом Прелазног трговинског споразума најважније то што за све производе које извозимо у ЕУ никада неће бити било каквих препрека, а до сада смо имали квоте за многе производе.
Драгин је у Јутарњем дневнику РТС-а рекао да је вест нарочито значајна за пољопривреду јер је, уз војну индустрију у периоду кризе имала најбоље резултате.
"Министарство пољопривреде је урадило цео домаћи задатак да производи могу да изађу на тржиште ЕУ и да буду конкурентни пре свега по квалитету, а затим и са ценом и понудом", истакао је Драгин.
"Оно што је најбитиније за нас јесте да се отвара могућност дугорочног снабдевања европског тржишта, који је наш најважнији партнер у извозу пољопривредних производа, а ова година је била рекордна по суфициту који смо остварили у размени са иностранством, што значи да је пољопривреда и даље оно што гура Србију напред", рекао је министар.
Драгин је истакао да ће Србија, као један од најважнијих извозника пољопривредних производа у региону, на овај начин добити нову шансу.
"Сами попљопривредници ће осетити бенефит од тога, јер код нас се производи релативно јефтинија храна, јер су трошкови производње мањи, док су цене у супермаркетима и велетрговинама у ЕУ веће, па се отвара могућност да пољопривредници више зараде у тој размени", истакао је министар Драгин.
Саша Драгин је оценио да је важно да што пре не само извеземо што више пољопривредних производа, него и да постанемо земља кандидат, због претприступних фондова, "који годишње могу да донесу Србији између 50 и 60 милиона евра".
"То је новац који директно иде пољопривредницима за унапређење технологије, а уколико имате бољу технологију, имаћете и ниже цене", рекао је Драгин.
Министар је истакао и да је важно што је ове године усвојен закон о безбедности хране, због чега "ћемо бити препознати као земља која добро производи безбедну храну".
"То најбоље доказује чињеница да смо ове године добили слободан извоз свињског меса, а следеће године се надамо да ћемо добити извоз свежег меса", рекао је министар.
Министар пољопривреде Саша Драгин изјавио је за Радио-телевизију Србије да је после одлуке ЕУ да почне са применом Прелазног трговинског споразума најважније то што за све производе које извозимо у ЕУ никада неће бити било каквих препрека, а до сада смо имали квоте за многе производе.
Драгин је у Јутарњем дневнику РТС-а рекао да је вест нарочито значајна за пољопривреду јер је, уз војну индустрију у периоду кризе имала најбоље резултате.
"Министарство пољопривреде је урадило цео домаћи задатак да производи могу да изађу на тржиште ЕУ и да буду конкурентни пре свега по квалитету, а затим и са ценом и понудом", истакао је Драгин.
"Оно што је најбитиније за нас јесте да се отвара могућност дугорочног снабдевања европског тржишта, који је наш најважнији партнер у извозу пољопривредних производа, а ова година је била рекордна по суфициту који смо остварили у размени са иностранством, што значи да је пољопривреда и даље оно што гура Србију напред", рекао је министар.
Драгин је истакао да ће Србија, као један од најважнијих извозника пољопривредних производа у региону, на овај начин добити нову шансу.
"Сами попљопривредници ће осетити бенефит од тога, јер код нас се производи релативно јефтинија храна, јер су трошкови производње мањи, док су цене у супермаркетима и велетрговинама у ЕУ веће, па се отвара могућност да пољопривредници више зараде у тој размени", истакао је министар Драгин.
Саша Драгин је оценио да је важно да што пре не само извеземо што више пољопривредних производа, него и да постанемо земља кандидат, због претприступних фондова, "који годишње могу да донесу Србији између 50 и 60 милиона евра".
"То је новац који директно иде пољопривредницима за унапређење технологије, а уколико имате бољу технологију, имаћете и ниже цене", рекао је Драгин.
Министар је истакао и да је важно што је ове године усвојен закон о безбедности хране, због чега "ћемо бити препознати као земља која добро производи безбедну храну".
"То најбоље доказује чињеница да смо ове године добили слободан извоз свињског меса, а следеће године се надамо да ћемо добити извоз свежег меса", рекао је министар.
- Извор
- РТС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Када купујете нови PC уређај, прва ствар коју треба узети у обзир су ваше потребе. Неопходно је да се посветите испитивању својих потреба и циљева, као што су захтеви...
Препознатљивост бренда се мери тиме колико лако потрошачи могу да га разликују од конкуренције, одн...
Приметили сте да ваш мобилни телефон лошије ради ил...
Упркос глобалној пандемији, релативно слабој куповној моћи становништва, те све вишим ценама електронике, у Србије су се ове године највише куповали телефони, тј. смартфони....
Ако развијате софтвер онда знате колико је тешко пустити апликацију у продукцију. Треба конфигурисати сервер, треба подесити портове, увјерити се да је све у реду и тако сваки пут...
Остале новости из рубрике »















