Почетна страница > Новости
Програм обиљежавања Дана борца одбрамбено-отаџбинског рата РС почиње у 9.00 часова служењем Свете архијерејске литургије у храму Христа Спаситеља у Бањалуци, док ће у 10.30 бити служен парастос за погинуле борце.
Полагање цвијећа на спомен обиљежје погинулим борцима Војске РС на гробљу Свети Пантелија предвиђено је у 11.15, а на Спомен костурницу на Градском гробљу у 12.00 часова.
Како је најављено вијенце ће на Споменик палим борцима Војске РС на гробљу Свети Пантелија у Бањалуци положити предсједник Народне скупштине РС Игор Радојичић и предсједник Владе Милорад Додик, а у име предсједника РС Рајка Кузмановића, његов савјетник Душко Четковић.
У 13.00 часова биће уприличен пријем и уручена признања Борачке организације РС, а у 15.00 часова биће одржана Свечана академија у Великој сали Банског двора у Бањалуци.
Програм обиљежавања Дана првог српског устанка почиње служењем Свете архијерејске литургије у манастиру Успенија Пресвете Богородице у Добруну код Вишеграда, након чега ће бити служен парастос за погинуле српске устанике.
Полагање цвијећа на споменик вожду Карађорђу предвиђено је у 10.00 часова.
Из Министарства рада и борачко-инвалидске заштите РС најављено је да ће ресорни министар Раде Ристовић присуствовати манифестацији у Бањалуци.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
ОБИЉЕЖАВАЊЕ ДАНА БОРЦА И ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА
14.02.2010. год.
У организацији Одбора за његовање традиције ослободилачких ратова Владе Републике Српске данас ће у Бањалуци бити обиљежен Дан борца одбрамбено-отаџбинског рата РС, а у манастиру Добрун, у Вишеграду Дан Првог српског устанка.
Програм обиљежавања Дана борца одбрамбено-отаџбинског рата РС почиње у 9.00 часова служењем Свете архијерејске литургије у храму Христа Спаситеља у Бањалуци, док ће у 10.30 бити служен парастос за погинуле борце.
Полагање цвијећа на спомен обиљежје погинулим борцима Војске РС на гробљу Свети Пантелија предвиђено је у 11.15, а на Спомен костурницу на Градском гробљу у 12.00 часова.
Како је најављено вијенце ће на Споменик палим борцима Војске РС на гробљу Свети Пантелија у Бањалуци положити предсједник Народне скупштине РС Игор Радојичић и предсједник Владе Милорад Додик, а у име предсједника РС Рајка Кузмановића, његов савјетник Душко Четковић.
У 13.00 часова биће уприличен пријем и уручена признања Борачке организације РС, а у 15.00 часова биће одржана Свечана академија у Великој сали Банског двора у Бањалуци.
Програм обиљежавања Дана првог српског устанка почиње служењем Свете архијерејске литургије у манастиру Успенија Пресвете Богородице у Добруну код Вишеграда, након чега ће бити служен парастос за погинуле српске устанике.
Полагање цвијећа на споменик вожду Карађорђу предвиђено је у 10.00 часова.
Из Министарства рада и борачко-инвалидске заштите РС најављено је да ће ресорни министар Раде Ристовић присуствовати манифестацији у Бањалуци.
- Извор
- СРНА
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Када купујете нови PC уређај, прва ствар коју треба узети у обзир су ваше потребе. Неопходно је да се посветите испитивању својих потреба и циљева, као што су захтеви...
Препознатљивост бренда се мери тиме колико лако потрошачи могу да га разликују од конкуренције, одн...
Приметили сте да ваш мобилни телефон лошије ради ил...
Упркос глобалној пандемији, релативно слабој куповној моћи становништва, те све вишим ценама електронике, у Србије су се ове године највише куповали телефони, тј. смартфони....
Ако развијате софтвер онда знате колико је тешко пустити апликацију у продукцију. Треба конфигурисати сервер, треба подесити портове, увјерити се да је све у реду и тако сваки пут...
Остале новости из рубрике »
















