Почетна страница > Новости
Коментара (9) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Сребреница: Обиљежавање 17. годишњице српског страдања
12.07.2009. год.
У организацији Одбора за његовање традиција ослободилачких ратова Владе Републике Српске и Борачке организације РС, данас ће у Сребреници и Братунцу бити обиљежена 17. годишњица страдања српских цивила и војника овог краја.
У 15.00 часова биће откривен централни Спомен крст у Војничком гробљу у Братунцу, након чега ће бити служен парастос за 3.262 српске жртве из регије Бирач, а духовна академија и обраћање званичника почеће у 16.20 часова у сребреничком Културном центру.
Претходно ће чланови породица, саборци и остали грађани посјетити српска стратишта у Биљачи, Сасама и Залазју гдје је на Петровдан 1992. године убијено 69, а нестало 19 српских војника и цивила.
На спомен обиљежја у тим селима биће положено цвијеће, а присутни ће прислужити свијеће у знак сјећања и захвалности за настрадале.
Обиљежавању 17. годишњице страдања Срба, на Петровдан, у околини Сребренице и Братунца, као једног од 18 најважнијих датума у новијој историји српског народа, присуствоваће министар рада и борачко-инвалидске заштите РС Раде Ристовић, а очекује се долазак већег броја представника власти РС и заједничких органа БиХ.
Јаке муслиманске снаге из Сребренице, под командом Насера Орића, 12. јула 1992. године упале су у више српских села у сребреничкој и братуначкој општини убијајући, пљачкајући и палећи све што су стигле.
Тада је погинуло 69 српских цивила и војника, а као нестали још се води 18 особа, јер је 19. Милисав Илић недавно идентификован и сахрањен.
За ове, као и за многе друге злочине почињене над Србима из Сребренице и Братунца само је Насер Орић осуђен на казну од двије године затвора, колико му је трајало и суђење у Хашком трибуналу.
У 15.00 часова биће откривен централни Спомен крст у Војничком гробљу у Братунцу, након чега ће бити служен парастос за 3.262 српске жртве из регије Бирач, а духовна академија и обраћање званичника почеће у 16.20 часова у сребреничком Културном центру.
Претходно ће чланови породица, саборци и остали грађани посјетити српска стратишта у Биљачи, Сасама и Залазју гдје је на Петровдан 1992. године убијено 69, а нестало 19 српских војника и цивила.
На спомен обиљежја у тим селима биће положено цвијеће, а присутни ће прислужити свијеће у знак сјећања и захвалности за настрадале.
Обиљежавању 17. годишњице страдања Срба, на Петровдан, у околини Сребренице и Братунца, као једног од 18 најважнијих датума у новијој историји српског народа, присуствоваће министар рада и борачко-инвалидске заштите РС Раде Ристовић, а очекује се долазак већег броја представника власти РС и заједничких органа БиХ.
Јаке муслиманске снаге из Сребренице, под командом Насера Орића, 12. јула 1992. године упале су у више српских села у сребреничкој и братуначкој општини убијајући, пљачкајући и палећи све што су стигле.
Тада је погинуло 69 српских цивила и војника, а као нестали још се води 18 особа, јер је 19. Милисав Илић недавно идентификован и сахрањен.
За ове, као и за многе друге злочине почињене над Србима из Сребренице и Братунца само је Насер Орић осуђен на казну од двије године затвора, колико му је трајало и суђење у Хашком трибуналу.
- Извор
- СРНА
Коментара (9) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Када купујете нови PC уређај, прва ствар коју треба узети у обзир су ваше потребе. Неопходно је да се посветите испитивању својих потреба и циљева, као што су захтеви...
Препознатљивост бренда се мери тиме колико лако потрошачи могу да га разликују од конкуренције, одн...
Приметили сте да ваш мобилни телефон лошије ради ил...
Упркос глобалној пандемији, релативно слабој куповној моћи становништва, те све вишим ценама електронике, у Србије су се ове године највише куповали телефони, тј. смартфони....
Ако развијате софтвер онда знате колико је тешко пустити апликацију у продукцију. Треба конфигурисати сервер, треба подесити портове, увјерити се да је све у реду и тако сваки пут...
Остале новости из рубрике »
















