Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Лидери политичких партија с америчким конгресменима
12.07.2009. год.
Представници осам политичких партија из БиХ требало би данас у Сарајеву да се састану с америчким конгресменима, на позив амбасадора САД у БиХ Чарлса Инглиша.
Премијер Републике Српске и лидер СНСД-а Милорад Додик рекао је Срни да ће присуствовати састанку, али да од њега не очекује ништа спектакуларно.
"Ништа посебно нити очекујем, нити ће се десити. То је један дијалог који се континуирано одвија. Конгресмени САД су у обиласку регије и желе да виде како и на који начин се овдје развија ситуација", рекао је Додик. Он је истакао да састанак не представља наставак прудског дијалога, јер је, како је навео, прудски процес синоним за договор без учешћа странаца.
Лидер ПДП-а Младен Иванић потврдио је Срни да ће присуствовати састанку са америчким конгресменима, од којег не очекује ништа посебно.
"Претпостављам да ће опет бити приче о томе да БиХ треба да направи искораке у вези с европским интеграцијама, да ће они дати неку начелну подршку и сагласност", рекао је Иванић.
Портпарол ХДЗ-а БиХ Мишо Релота потврдио је Срни да ће представник ове странке учествовати на састанку у Сарајеву, на којем би, како је рекао, требало да буде говора о актуелним темама у БиХ.
Потпредсједник Странке за БиХ Бериз Белкић рекао је Срни да ће лидер странке Харис Силајџић највјероватније учествовати на овом састанку.
На састанку у Сарајеву у резиденцији америчког амбасадора у БиХ, осим представника СНСД-а, ПДП-а, ХДЗ-а БиХ и Странке за БиХ, требало би да учествују и представници ХДЗ 1990, Странке демократске акције, СДП-а БиХ и Демократске партије.
Премијер Републике Српске и лидер СНСД-а Милорад Додик рекао је Срни да ће присуствовати састанку, али да од њега не очекује ништа спектакуларно.
"Ништа посебно нити очекујем, нити ће се десити. То је један дијалог који се континуирано одвија. Конгресмени САД су у обиласку регије и желе да виде како и на који начин се овдје развија ситуација", рекао је Додик. Он је истакао да састанак не представља наставак прудског дијалога, јер је, како је навео, прудски процес синоним за договор без учешћа странаца.
Лидер ПДП-а Младен Иванић потврдио је Срни да ће присуствовати састанку са америчким конгресменима, од којег не очекује ништа посебно.
"Претпостављам да ће опет бити приче о томе да БиХ треба да направи искораке у вези с европским интеграцијама, да ће они дати неку начелну подршку и сагласност", рекао је Иванић.
Портпарол ХДЗ-а БиХ Мишо Релота потврдио је Срни да ће представник ове странке учествовати на састанку у Сарајеву, на којем би, како је рекао, требало да буде говора о актуелним темама у БиХ.
Потпредсједник Странке за БиХ Бериз Белкић рекао је Срни да ће лидер странке Харис Силајџић највјероватније учествовати на овом састанку.
На састанку у Сарајеву у резиденцији америчког амбасадора у БиХ, осим представника СНСД-а, ПДП-а, ХДЗ-а БиХ и Странке за БиХ, требало би да учествују и представници ХДЗ 1990, Странке демократске акције, СДП-а БиХ и Демократске партије.
- Извор
- СРНА
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Када купујете нови PC уређај, прва ствар коју треба узети у обзир су ваше потребе. Неопходно је да се посветите испитивању својих потреба и циљева, као што су захтеви...
Препознатљивост бренда се мери тиме колико лако потрошачи могу да га разликују од конкуренције, одн...
Приметили сте да ваш мобилни телефон лошије ради ил...
Упркос глобалној пандемији, релативно слабој куповној моћи становништва, те све вишим ценама електронике, у Србије су се ове године највише куповали телефони, тј. смартфони....
Ако развијате софтвер онда знате колико је тешко пустити апликацију у продукцију. Треба конфигурисати сервер, треба подесити портове, увјерити се да је све у реду и тако сваки пут...
Остале новости из рубрике »
















