Почетна страница > Новости
Коментара (3) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Блажевић: Српски лоби и РС криви за пораз од Португала?!
25.11.2009. год.
Селектор фудбалске репрезентације БиХ Мирослав Ћиро Блажевић оптужио је "српски лоби" да је крив за пораз његове селекције у мечу са Португалом и неодлазак на Свјетско првенство.
"Сад схватам - Република Српска би све изгубила да је Босна отишла на Свјетско првенство" - рекао је Блажевић, а пренијели хрватски штампани медији.
Тако "Јутарњи лист" преноси да је "српски лоби" уз "тиху подршку хрватског лобија" спријечио Блажевића да одведе БиХ на Свјетско првенство, а то је, наводно, учињено тако што је исфорсирано неиграње једног од најважнијих играча репрезентације Звјездана Мисимовића.
Доктор репрезентације је пред меч у Зеници рекао како је ултразвук показао да Мисимовић није спреман да игра, а три дана касније у Њемачкој је одиграо једну од бољих утакмица.
Вјероватно је Звјездан Мисимовић био уцијењен, као што је био уцијењен и када је одлучио играти за бошњачку репрезентацију. Тада су му отворено пријетили - наводи се у тексту, али и додаје како се Блажевић жели од тога оградити....
Према оцјенама њемачких новина, Мисимовић је за наступ у Бундес лиги прошле недјеље добио оцјену - врло добар!
Новине пишу да је селектор БиХ репрезентације у деликатној улози. Чак се тврди да га прислушкују "босанске тајне службе", да га "бојкотују Срби и Хрвати", те да се у ударним "бошњачким ТВ емисијама припремају `истине о његовим гријесима` или о томе како је `мазнуо` 750.000 еура".
Блажевић тврди да је "народ у БиХ" плебисцитарно за њега, али да он није сигуран да ли ће остати селектор.
Он је рекао да високи представник у БиХ валентин Инцко "плаче" због пораза фудбалера, а да је премијер Републике Српске Милорад Додик, вјероватно, задовољан.
"Доктор репрезентације ми је прије утакмице казао да Мисимовић најмање петнаест дана не може играти. А за три дана је најбољи играч на свијету. И ја кажем доктору: `Више ниси доктор репрезентације, јер си допустио да те изманипулишу.. и мене си обмануо..." - рекао је Блажевић.
"Дан прије на тренингу сам имао симптоме да нешто није у реду. Сад схватам - Република Српска би све изгубила да је Босна отишла на Свјетско првенство" - цитирају се Блажевићеве ријечи.
"Јутарњи лист" наводи да Мисимовић, без обзира на "националну осјетљивост", више никада неће бити позван у репрезентацију БиХ и то због "издаје".
Блажевић је ипак честитао Словенцима и Србима пласман у Јужну Африку.
"Сад схватам - Република Српска би све изгубила да је Босна отишла на Свјетско првенство" - рекао је Блажевић, а пренијели хрватски штампани медији.
Тако "Јутарњи лист" преноси да је "српски лоби" уз "тиху подршку хрватског лобија" спријечио Блажевића да одведе БиХ на Свјетско првенство, а то је, наводно, учињено тако што је исфорсирано неиграње једног од најважнијих играча репрезентације Звјездана Мисимовића.
Доктор репрезентације је пред меч у Зеници рекао како је ултразвук показао да Мисимовић није спреман да игра, а три дана касније у Њемачкој је одиграо једну од бољих утакмица.
Вјероватно је Звјездан Мисимовић био уцијењен, као што је био уцијењен и када је одлучио играти за бошњачку репрезентацију. Тада су му отворено пријетили - наводи се у тексту, али и додаје како се Блажевић жели од тога оградити....
Према оцјенама њемачких новина, Мисимовић је за наступ у Бундес лиги прошле недјеље добио оцјену - врло добар!
Новине пишу да је селектор БиХ репрезентације у деликатној улози. Чак се тврди да га прислушкују "босанске тајне службе", да га "бојкотују Срби и Хрвати", те да се у ударним "бошњачким ТВ емисијама припремају `истине о његовим гријесима` или о томе како је `мазнуо` 750.000 еура".
Блажевић тврди да је "народ у БиХ" плебисцитарно за њега, али да он није сигуран да ли ће остати селектор.
Он је рекао да високи представник у БиХ валентин Инцко "плаче" због пораза фудбалера, а да је премијер Републике Српске Милорад Додик, вјероватно, задовољан.
"Доктор репрезентације ми је прије утакмице казао да Мисимовић најмање петнаест дана не може играти. А за три дана је најбољи играч на свијету. И ја кажем доктору: `Више ниси доктор репрезентације, јер си допустио да те изманипулишу.. и мене си обмануо..." - рекао је Блажевић.
"Дан прије на тренингу сам имао симптоме да нешто није у реду. Сад схватам - Република Српска би све изгубила да је Босна отишла на Свјетско првенство" - цитирају се Блажевићеве ријечи.
"Јутарњи лист" наводи да Мисимовић, без обзира на "националну осјетљивост", више никада неће бити позван у репрезентацију БиХ и то због "издаје".
Блажевић је ипак честитао Словенцима и Србима пласман у Јужну Африку.
- Извор
- Срна
Коментара (3) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...
Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...
Остале новости из рубрике »















