Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Сајбер крађа десетина милиона долара?
22.12.2009. год.
Хакери су, наводно, били повезани са руским сајбер криминалцима, а украдене су десетине милиона долара. Наводна жртва, Ситигрупа, демантује да се ишта слично догодило.
Амерички Федерални истражни биро (ФБИ) истражује напад хакера на Ситигрупу (Citigroup Inc.) који је довео до крађе десетина милиона долара, јавио је данас Вол стрит џорнал (Wall Street Journal).
Ситигрупа је негирала писање листа.
Лист је, цитирајући неименованог званичника владе, пренео да су хакери били повезани с руском сајбер криминалном групом. Том приликом су нападнута још два компјутерска система, од којих је макар један био повезан с једном агенцијом владе САД.
"Нисмо имали провалу у систем и није било губитака... Наводи да ФБИ ради на случају у Ситигрупи која се тиче губитка десетина милиона долара, просто нису истинити", рекао је Џо Петро, директор службе за безбедност те финансијске институције.
Вол стрит џорнал је навео да је напад на филијалу Ситибанке, која је део Ситигрупе, откривен летос, премда се можда догодио и пре једне године.
Према писању листа, поред ФБИ-а на истрази о нападу су радили америчка Нацонална безбедносна агенција, министарство САД за националну безбедност и сама Ситигрупа.
Сајбер криминал је све већи проблем за привреду и федералну америчку владу, а амерички председник Барак Обама оценио је да је то "најозбиљнији економски и национални безбедносни изазов" с којим се суочавају САД.
Обама би данас требало да објави именовање Хауарда Шмита, бившег директора иБеја (eBay) и Мајкросфта (MIcrosoft) за координатора за сајбер безбедност.
Амерички Федерални истражни биро (ФБИ) истражује напад хакера на Ситигрупу (Citigroup Inc.) који је довео до крађе десетина милиона долара, јавио је данас Вол стрит џорнал (Wall Street Journal).
Ситигрупа је негирала писање листа.
Лист је, цитирајући неименованог званичника владе, пренео да су хакери били повезани с руском сајбер криминалном групом. Том приликом су нападнута још два компјутерска система, од којих је макар један био повезан с једном агенцијом владе САД.
"Нисмо имали провалу у систем и није било губитака... Наводи да ФБИ ради на случају у Ситигрупи која се тиче губитка десетина милиона долара, просто нису истинити", рекао је Џо Петро, директор службе за безбедност те финансијске институције.
Вол стрит џорнал је навео да је напад на филијалу Ситибанке, која је део Ситигрупе, откривен летос, премда се можда догодио и пре једне године.
Према писању листа, поред ФБИ-а на истрази о нападу су радили америчка Нацонална безбедносна агенција, министарство САД за националну безбедност и сама Ситигрупа.
Сајбер криминал је све већи проблем за привреду и федералну америчку владу, а амерички председник Барак Обама оценио је да је то "најозбиљнији економски и национални безбедносни изазов" с којим се суочавају САД.
Обама би данас требало да објави именовање Хауарда Шмита, бившег директора иБеја (eBay) и Мајкросфта (MIcrosoft) за координатора за сајбер безбедност.
- Извор
- МОНДО
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...
Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...
Остале новости из рубрике »















