Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Аналитичари: Додик референдумом привлачи бираче
25.01.2010. год.
Владајаћу странка у Републици Српској "звецкањем референдумом" хомогенузује бирачко тело како би се поново појавила као лидер који штити РС, оценили су бањалучки аналитичари Тања Топић и Срђан Пухало у емисији "Мост" Радија Слободна Европа.
Топићева је рекла де ће се и ове године избори добијати на причи о угрожености нације и националних интереса. "Овдашње бирачко тело је баждарено да функционише по националној матрици. Већ сада је јасно да ће овогодишњом предизборном кампањом доминирати национална питања и да ће је карактерисати повишене националне тензије", оценила је Топићева.
Пухало сматра да у РС постоји апсолутни консензус да је Република Српска нешто о чему нема разговора и што се не доводи у питање. Та прича неће бити толико убојита нити ће мобилисати гласаче, уколико се у Федерацији не појави неки
политичар који ће се примити на ту причу и рећи: “Републику Српску треба укинути“.
Пухало је подсетио да се то десило 2006. године., када је Харис Силајџић са тезом о укидању Републике Српске изнео кампању Милорада Додика.
"Ако на овогодишњим изборима не буде одговора из Федерације и ако се међународна заједница не буде у то петљала, питање опстанка Републике Српске неће бити толико актуелно и онда би се можда могли наметнутни животни проблеми, питања која се тичу свакодневног живота грађана".
"Политичке елите из оба ентитета договоре се да ће међусобно ратовати и подизати тензије како би хомогенизовали и мобилисали гласачко тело да гласа за такозване заштитнике националних интереса. Они се међусобно подржавају и одржавају на власти управо захваљујући тој причи", истакла је Топић
Она је оценила да референдум није реална опција. "Реч је заправо о звецкању референдумом. Сетимо се да је и уочи избора 2006. године то била велика понуда гласачком телу која никада није реализована".
Људи у Републици Српској заиста желе да се отарасе међународне заједнице, односно странаца зато што је створена слика да су они криви за све што нам се овде дешава, нагласио је Пухало.
Прича о референдуму, како је рекао, заправо служи за билдовање мишића владајуће странке пред предстојеће изборе како би се скренула пажња са горућих питања која тиште људе - плате, пензије, запослење, затварање фирми, лоша економска ситуација.
Савез независних социјалдемократа користи референдум као средство да хомогенизује јавно мњење и да се опет појави као лидер који штити Републику Српску, рекао је Пухало.
Пухало сматра да у РС постоји апсолутни консензус да је Република Српска нешто о чему нема разговора и што се не доводи у питање. Та прича неће бити толико убојита нити ће мобилисати гласаче, уколико се у Федерацији не појави неки
политичар који ће се примити на ту причу и рећи: “Републику Српску треба укинути“.
Пухало је подсетио да се то десило 2006. године., када је Харис Силајџић са тезом о укидању Републике Српске изнео кампању Милорада Додика.
"Ако на овогодишњим изборима не буде одговора из Федерације и ако се међународна заједница не буде у то петљала, питање опстанка Републике Српске неће бити толико актуелно и онда би се можда могли наметнутни животни проблеми, питања која се тичу свакодневног живота грађана".
"Политичке елите из оба ентитета договоре се да ће међусобно ратовати и подизати тензије како би хомогенизовали и мобилисали гласачко тело да гласа за такозване заштитнике националних интереса. Они се међусобно подржавају и одржавају на власти управо захваљујући тој причи", истакла је Топић
Она је оценила да референдум није реална опција. "Реч је заправо о звецкању референдумом. Сетимо се да је и уочи избора 2006. године то била велика понуда гласачком телу која никада није реализована".
Људи у Републици Српској заиста желе да се отарасе међународне заједнице, односно странаца зато што је створена слика да су они криви за све што нам се овде дешава, нагласио је Пухало.
Прича о референдуму, како је рекао, заправо служи за билдовање мишића владајуће странке пред предстојеће изборе како би се скренула пажња са горућих питања која тиште људе - плате, пензије, запослење, затварање фирми, лоша економска ситуација.
Савез независних социјалдемократа користи референдум као средство да хомогенизује јавно мњење и да се опет појави као лидер који штити Републику Српску, рекао је Пухало.
- Извор
- Блиц
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...
Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...
Остале новости из рубрике »















