Почетна страница > Новости

Управни одбор Црвене звезде поднео оставку

Управни одбор Црвене звезде поднео оставку
30.06.2010. год.

Председник КК Црвена звезда Лале Лучић заједно са неколико чланова Управног одбора поднео је оставке на функције.
Осим Лучића, оставку на чланство у УО поднели су Божидар Маљковић, Братислав Ђорђевић, Милорад Белић, Предраг Николић, Владимир Костић и Никола Марјановић. У клубу је остао Мирко Павловић.
У клуб треба да уђе стечајни управник, а клуб са Малог Калемегдана жели да то буде Светозар Обреновић. Обреновић има лиценцу за стечајног управника, а дуго времена провео је у управним структурама 'црвено-белих'.
„На данашњем састанку Управног одбора усвојена је моја и оставка осталих наведених чланова УО, а разлог је двојак: клуб треба да уђе у стечајни поступак, а други је што је било заиста напорно борити се претходних пет месеци у немаштини без ичије помоћи. Успели смо да извучемо клуб који је био потонуо, да га доведемо до луке – дошли смо до четвртог места и пласмана у НЛБ лигу, а скинули смо и дуг од 12 милиона за 7 милиона", изјавио је Лучић за Б92.
Досадашњи председник навео је да ће УО који је поднео оставку и даље бити уз клуб.
„Даље од овога не можемо, почиње нова сезона, нови захтеви, па смо хтели да дамо сигнал свима који воле Црвену звезду да дођу и да помогну. То не значи да ћемо ми отићи из Црвене звезде, али оволиког рада сигурно више неће бити. Одлуку коју само донео подржали су и мени најдражи чланови, људи због којих сам ја дошао у Звезду, то су еминентна имена која имају положај у друштву – Ранко Жеравица, Бата Ђорђевић, Божа Маљковић, Влада Костић итд. Они су ми несебично помагали у овој агонији претходних пет месеци, али чини ми се да Звезда дели судбину свих осталих спортских колектива у Србији – ако и Савез има мука, шта да се очекује од Звезде?“.
Лале Лучић потом је објаснио широј јавности шта стечај заправо значи.
"Стечај почиње, није то ништа страшно, као што можда мисле навијачи. Стечај је само убрзано побољшање ситуације Црвене звезде. У стечају нема обавеза према повериоцима, којих је још остало, добијате стечајног управника који покушава да консолидује ситуацију. У томе ћемо помагати изванредни стручњаци, који на томе раде".
На питање ко ће водити рачуна о спортским питањима, Лучић одговара:
„Ово је специфична ситуација, Звезда није обична фирма, она има 4,5 милиона навијача и ми ћемо тражити да дође човек који је звездашки оријентисан и који ће прихватати наше сугестије са стране. Црвена звезда треба да живи“.
Лучић се потом осврнуо на ситуацију коју су у клубу затекли чланови сада већ бивше управе.
„Затекли смо све у катастрофалним дуговима, у расипничком и неморалном понашању људи који су радили, то се данас зове пристојних и непристојних плата. Те плате биле су астрономске, можда је и глупо да спомињем бројеве јер они могу само да изазову бес навијача који раде за 300-400 евра. када би виедли за колико су њихови идоли радили. Најважнији је извештај ревизорске куће, која је утврдила да у Звезди у последњих шест година 95% папира није у реду. Онда можете да замислите шта се ту све радило“.
О плановима за следећу сезону, досадашњи председник каже:
„Ми смо се квалификовали за НЛБ лигу. Биће проблема направити тим и задржати неке играче, што су потешкоће које треба хитно да се реше. Имамо нека изнуђена решења, треба да разговарамо и са тренером. Трифуновић је и даље прва опција, али у овом тренутку ми не можемо ништа да му понудимо, пошто за сада немамо ништа“, закључио је Лучић за Б92
 



  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske  kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja.    Reč je o sintetič...


Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...


Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...

Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...


Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА