Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Отклонити недостатке до почетка сезоне
29.10.2010. год.
Представници Источно Сарајево и градске Туристичке организације разматрали су данас на Палама могућност отклањања недостатака који прате туристичку понуду Олимпијског центра Јахорина, с циље да се предстојећа зимска сезно спремно дочека.
Директор Туристичке организације Источно Сарајево Саво Ковач изјавио је Срни да је током редовног састанка разговарано о низу питања, попут одржавања и чишћења путева током сезоне, безбједности имовине и лица, проблема вожњи моторних санки по скијашким стазама, здравственој заштити на Јахорини.
"Када је ријеч о чишћењу прилазних путева учесници састанка су констатовали да `Романијапутеви` добро раде свој посао, али да има проблема на самом платоу Јахорине, када је ријеч о локалним путевима до Шатора и од Вучијег Моста до Рајске Долине", навео је Ковач.
Он је истакао да су, разматрајући питање безбједност имовине и лица на Јахорини, учесници састанка истакли да је то сегмент који добро функционише и који је током година унапријеђен.
"Расправљали смо и о проблему вожње моторним санкама по скијашким стазама и ту имамо законска рјешења која нам не иду на руку. Закључено је да редари Олимпијског центра треба да покушају у овој зимској туристичкој сезони да упозоре оне који возе санке испод ски лифтова и на тај начин рјеше проблем", додао је Ковач.
Према његовим ријечим, учесници састнка су када је ријеч о здравстеној заштити на Јахорини поновили да је то је још непремостив проблем.
"Нисмо ништа ријешили јер је проблем комплексан. Имамо Дом здравља на Палама, а Закон каже да се отварају амбуланте тамо гдје има 2000 и 2500 становника. На Јахорини нема толико становника па је законски неизводиво да се отвори амбуланта", нагласио је Ковач.
Он је напоменуо да је договрено да представници општине Пале и Трново, те Олимпијског центра Јахорина што прије покушају изнаћи неко трајно рјешење.
Састанку у просторијама Скупштине града Источно Сарајево присуствовали су градоначелник Винко Радовановић, начелник Одјељења за просторно уређење Винко Боровина, начелник Општине Пале Слободан Савић, начелник Одјељења за урбанизам Млађен Ћеремиђић, начелник Центра јавне безбједности Источно Сарајево Зоран Мандић, командир Комуналне полиције Скупштине општине Пале Срђан Шарац, те директорица Дома здравље Пале Весна Крстовић.
Директор Туристичке организације Источно Сарајево Саво Ковач изјавио је Срни да је током редовног састанка разговарано о низу питања, попут одржавања и чишћења путева током сезоне, безбједности имовине и лица, проблема вожњи моторних санки по скијашким стазама, здравственој заштити на Јахорини.
"Када је ријеч о чишћењу прилазних путева учесници састанка су констатовали да `Романијапутеви` добро раде свој посао, али да има проблема на самом платоу Јахорине, када је ријеч о локалним путевима до Шатора и од Вучијег Моста до Рајске Долине", навео је Ковач.
Он је истакао да су, разматрајући питање безбједност имовине и лица на Јахорини, учесници састанка истакли да је то сегмент који добро функционише и који је током година унапријеђен.
"Расправљали смо и о проблему вожње моторним санкама по скијашким стазама и ту имамо законска рјешења која нам не иду на руку. Закључено је да редари Олимпијског центра треба да покушају у овој зимској туристичкој сезони да упозоре оне који возе санке испод ски лифтова и на тај начин рјеше проблем", додао је Ковач.
Према његовим ријечим, учесници састнка су када је ријеч о здравстеној заштити на Јахорини поновили да је то је још непремостив проблем.
"Нисмо ништа ријешили јер је проблем комплексан. Имамо Дом здравља на Палама, а Закон каже да се отварају амбуланте тамо гдје има 2000 и 2500 становника. На Јахорини нема толико становника па је законски неизводиво да се отвори амбуланта", нагласио је Ковач.
Он је напоменуо да је договрено да представници општине Пале и Трново, те Олимпијског центра Јахорина што прије покушају изнаћи неко трајно рјешење.
Састанку у просторијама Скупштине града Источно Сарајево присуствовали су градоначелник Винко Радовановић, начелник Одјељења за просторно уређење Винко Боровина, начелник Општине Пале Слободан Савић, начелник Одјељења за урбанизам Млађен Ћеремиђић, начелник Центра јавне безбједности Источно Сарајево Зоран Мандић, командир Комуналне полиције Скупштине општине Пале Срђан Шарац, те директорица Дома здравље Пале Весна Крстовић.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...
Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...
Остале новости из рубрике »















