Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Тоне тек изграђена зграда
16.05.2007. год.
СРПСКО САРАЈЕВО - Неколико станара у објекту Д, изграђеном преко Стамбене задруге "Соко" у Српском Сарајеву, тврде да ова зграда тоне јер су преоптерећени темељи.
"Цијеви су попуцале и приземље је било пуно воде. Сада је вода затворена и то покушавају поправити. Видљиво је да зграда тоне. У мом стану на тек окреченом зиду већ се показују напуклине. Код других станара вода је улазила у станове", каже Драган Савић, станар који је први уселио у овај недовршени објекат.
Након што је Влада РС прошле године дала 450.000 КМ за завршетак изградње станова за борачку популацију у овом насељу, неизвјесно је како ће убудуће бити обезбијеђен новац за завршетак радова.
Директор СЗ "Соко" Драган Тешановић, који је дао оставку, јуче је био недоступан, а Саво Лукић, предсједник Управног одбора СЗ "Соко", казао је да цијеви нису пукле зато што зграда тоне.
"Људи су излазили на терен и отклањају кварове на тим цијевима", казао је Лукић.
Десетак задругара покренуло је стечајни поступак пред судом, након што су неки од њих добили пресуде у своју корист да им задруга исплати одштету због кашњења радова. Лукић истиче да је рачун задруге блокиран, те да су средства за изградњу Владе РС уплаћивана директно извођачима радова.
"Остало је да се заврши још 8,7 одсто радова у овом насељу. Када је завршено све, биће и овај мањи дио", рекао је Лукић.
Он каже да је неспорно како је било ненамјенског трошења новца, те да су процјене да је 1,8 милиона КМ отишло мимо намјене.
Савић је два пута штрајковао глађу због ненамјенског трошења новца и кашњења изградње 385 станова, а поднио је низ кривичних пријава надлежном тужилаштву.
Оптерећени темељи
Драган Савић каже да је првобитно било планирано да зграда има приземље и два спрата.
"Изграђена су три спрата и вјероватно темељи не могу поднијети то оптерећење", каже Савић и додаје да су на овом објекту радиле фирме "Ископ" и "Рамком", а надзорни орган је д.о.о. "Колос".
"Цијеви су попуцале и приземље је било пуно воде. Сада је вода затворена и то покушавају поправити. Видљиво је да зграда тоне. У мом стану на тек окреченом зиду већ се показују напуклине. Код других станара вода је улазила у станове", каже Драган Савић, станар који је први уселио у овај недовршени објекат.
Након што је Влада РС прошле године дала 450.000 КМ за завршетак изградње станова за борачку популацију у овом насељу, неизвјесно је како ће убудуће бити обезбијеђен новац за завршетак радова.
Директор СЗ "Соко" Драган Тешановић, који је дао оставку, јуче је био недоступан, а Саво Лукић, предсједник Управног одбора СЗ "Соко", казао је да цијеви нису пукле зато што зграда тоне.
"Људи су излазили на терен и отклањају кварове на тим цијевима", казао је Лукић.
Десетак задругара покренуло је стечајни поступак пред судом, након што су неки од њих добили пресуде у своју корист да им задруга исплати одштету због кашњења радова. Лукић истиче да је рачун задруге блокиран, те да су средства за изградњу Владе РС уплаћивана директно извођачима радова.
"Остало је да се заврши још 8,7 одсто радова у овом насељу. Када је завршено све, биће и овај мањи дио", рекао је Лукић.
Он каже да је неспорно како је било ненамјенског трошења новца, те да су процјене да је 1,8 милиона КМ отишло мимо намјене.
Савић је два пута штрајковао глађу због ненамјенског трошења новца и кашњења изградње 385 станова, а поднио је низ кривичних пријава надлежном тужилаштву.
Оптерећени темељи
Драган Савић каже да је првобитно било планирано да зграда има приземље и два спрата.
"Изграђена су три спрата и вјероватно темељи не могу поднијети то оптерећење", каже Савић и додаје да су на овом објекту радиле фирме "Ископ" и "Рамком", а надзорни орган је д.о.о. "Колос".
- Извор
- nezavisne.com
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...
Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...
Остале новости из рубрике »















