Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
НАТО платио кућу, а људе заборавио
17.05.2007. год.
БАЊАЛУКА - Снаге НАТО-а исплатиле су Митрополији дабробосанској одштету за оштећење Парохијског дома у Палама, као надокнаду за штету насталу у акцији међународних снага у којој су тешко повријеђени свештеник Јеремија Старовлах и његов син Александар, изјавили су званичници НАТО-а.
Дерек Чепел, портпарол штаба НАТО-а у Сарајеву, потврдио је да је одштета за Парохијски дом исплаћена, али да са породицом Старовлах још преговарају о висини одштете због посљедица које су претрпјели свештеници у неуспјешној потрази међународних снага за Радованом Караџићем.
Упркос томе што у НАТО штабу не желе да откривају висину одштете, извори блиски међународним снагама тврде да је Цркви исплаћено 6.150 евра, на основу процјене домаћих власти.
Јеремији и Александру Старовлаху остале су трајне посљедице од акције војника НАТО-а, који су упали у Парохијски дом у ноћи са 31. марта на 1. април 2004. године, понукани информацијама о томе да се у њој наводно скрива Караџић. Александар Старовлах (31) остао је трајни инвалид, којем је, како преноси њихов адвокат, потребна стална помоћ.
НАТО, међутим, и даље остаје при својој причи да су Старовласи повријеђени од посљедица експлозије направе којом је проваљено у кућу, иако су љекари ВМА у Београду, гдје су лијечени, утврдили да су премлаћени тупим предметима.
Миљкан Пуцар, адвокат породице Старовлах, тврди да су трошкови лијечења Александра и Јеремије до сада премашили 60.000 марака. НАТО је раније нудио 70.000 марака, али не у форми одштете, већ као "чин добре воље".
Њихов адвокат тврди да је то мизерна понуда, која не само што не покрива трошкове лијечења, већ и не пружа било какву другу сатисфакцију за повреде које су им нанесене.
Трајна патња
Миљкан Пуцар, адвокат породице Старовлах, нада се да ће Старовласи добити одштету због трајних посљедица насталих упадом НАТО-ових војника.
"Ако су сада могли да плате за оштећену кућу, требало би и за људе који трајно пате због посљедица њихове акције. Осим тога што је остао трајни инвалид, Александар је у уторак поново подвргнут операцији на ВМА, док би Јеремија до краја године морао на још једну операцију", рекао је Пуцар.
Дерек Чепел, портпарол штаба НАТО-а у Сарајеву, потврдио је да је одштета за Парохијски дом исплаћена, али да са породицом Старовлах још преговарају о висини одштете због посљедица које су претрпјели свештеници у неуспјешној потрази међународних снага за Радованом Караџићем.
Упркос томе што у НАТО штабу не желе да откривају висину одштете, извори блиски међународним снагама тврде да је Цркви исплаћено 6.150 евра, на основу процјене домаћих власти.
Јеремији и Александру Старовлаху остале су трајне посљедице од акције војника НАТО-а, који су упали у Парохијски дом у ноћи са 31. марта на 1. април 2004. године, понукани информацијама о томе да се у њој наводно скрива Караџић. Александар Старовлах (31) остао је трајни инвалид, којем је, како преноси њихов адвокат, потребна стална помоћ.
НАТО, међутим, и даље остаје при својој причи да су Старовласи повријеђени од посљедица експлозије направе којом је проваљено у кућу, иако су љекари ВМА у Београду, гдје су лијечени, утврдили да су премлаћени тупим предметима.
Миљкан Пуцар, адвокат породице Старовлах, тврди да су трошкови лијечења Александра и Јеремије до сада премашили 60.000 марака. НАТО је раније нудио 70.000 марака, али не у форми одштете, већ као "чин добре воље".
Њихов адвокат тврди да је то мизерна понуда, која не само што не покрива трошкове лијечења, већ и не пружа било какву другу сатисфакцију за повреде које су им нанесене.
Трајна патња
Миљкан Пуцар, адвокат породице Старовлах, нада се да ће Старовласи добити одштету због трајних посљедица насталих упадом НАТО-ових војника.
"Ако су сада могли да плате за оштећену кућу, требало би и за људе који трајно пате због посљедица њихове акције. Осим тога што је остао трајни инвалид, Александар је у уторак поново подвргнут операцији на ВМА, док би Јеремија до краја године морао на још једну операцију", рекао је Пуцар.
- Извор
- nezavisne.com
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...
Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...
Остале новости из рубрике »















