Почетна страница > Новости

Српској треба полиција због јачања Вехабизма у БиХ

Српској треба полиција због јачања Вехабизма у БиХ
22.05.2007. год.

БАЊАЛУКА, 21. МАЈА - Премијер Републике Српске (РС) Милорад Додик рекао је данас да РС не може да остане без своје полиције у условима снажног јачања вехабијског покрета у БиХ и да ће Српска одбити цијелу реформу полиције уколико буде изложена притисцима.

"У РС нема евидентираних група за терористичке акције, уколико оне не буду убачене из Федерације БиХ, и Српска се својом полицијом жели бранити од тога", рекао је Додик на конференији за новинаре у Бањалуци.

Додик је нагласио да РС не може да остане без своје полиције у условима снажног јачања вехабијског покрета у БиХ и откривања људи у свијету који су за терористиче акције обучавани у БиХ.

Он је поновио да у разговорима о реформи полиције "неће прихватити ништа што у себи не садржи полицију РС са јасном структуром".

"Не мислим да ће бити угодно. Очекујем снажне притиске и о томе ћу обавијестити јавност", рекао је Додик.

Он је нагласио да ће РС одбити цијелу реформу полиције буде ли изложена пристисцима и да ће веома брзо ту реформу прогласити неуспјелом.

Додик је најавио да ће СНСД веома брзо, вјероватно наредне седмице, изнијети став да више не стоји иза априлског пакета уставних амандмана и да су једина реалност нови разговори о уставним аранжманима у БиХ.

"Тај уставни аранжман мораће да уважи РС или неће бити постигнут никакав договор", рекао је Додик.

Он је истакао да је изненађен спремношћу америчког амбасадора у БиХ Дагласа Меклхејнија да буду вођени разговори о редуковању ентитетског гласања, будући да је он у априлу прошле године водио разговоре о уставним амандманима.

"Нама Дејтонски споразум одговара и није нам тијесно у његовим оквирима, али имамо одговорност према БиХ и сматрамо да би федерални оквир, ако буде општеприхваћен, могао да буде базични договор о БиХ", рекао је Додик.

Он је додао да нема намјеру да намеће ставове, нити да се жестоко бори, али да је изричит у ставу да, ако не може федерализација БиХ, не може ни централизација.

Додик је најавио да ће РС у случају тражити конфедерални однос или унију у БиХ.

"Политика међународне заједнице која промовише јаке централне органе у БиХ није се показала успјешном до сада и у будућности ће правити много проблема", навео је Додик и додао да је "веома поносан на РС" и да "више вјерује у РС него у БиХ".



  • Извор
  • АГЕНЦИЈЕ
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske  kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja.    Reč je o sintetič...


Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...


Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...

Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...


Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА