Почетна страница > Новости
Коментара (9) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Сребреница: Обиљежавање 17. годишњице српског страдања
12.07.2009. год.
У организацији Одбора за његовање традиција ослободилачких ратова Владе Републике Српске и Борачке организације РС, данас ће у Сребреници и Братунцу бити обиљежена 17. годишњица страдања српских цивила и војника овог краја.
У 15.00 часова биће откривен централни Спомен крст у Војничком гробљу у Братунцу, након чега ће бити служен парастос за 3.262 српске жртве из регије Бирач, а духовна академија и обраћање званичника почеће у 16.20 часова у сребреничком Културном центру.
Претходно ће чланови породица, саборци и остали грађани посјетити српска стратишта у Биљачи, Сасама и Залазју гдје је на Петровдан 1992. године убијено 69, а нестало 19 српских војника и цивила.
На спомен обиљежја у тим селима биће положено цвијеће, а присутни ће прислужити свијеће у знак сјећања и захвалности за настрадале.
Обиљежавању 17. годишњице страдања Срба, на Петровдан, у околини Сребренице и Братунца, као једног од 18 најважнијих датума у новијој историји српског народа, присуствоваће министар рада и борачко-инвалидске заштите РС Раде Ристовић, а очекује се долазак већег броја представника власти РС и заједничких органа БиХ.
Јаке муслиманске снаге из Сребренице, под командом Насера Орића, 12. јула 1992. године упале су у више српских села у сребреничкој и братуначкој општини убијајући, пљачкајући и палећи све што су стигле.
Тада је погинуло 69 српских цивила и војника, а као нестали још се води 18 особа, јер је 19. Милисав Илић недавно идентификован и сахрањен.
За ове, као и за многе друге злочине почињене над Србима из Сребренице и Братунца само је Насер Орић осуђен на казну од двије године затвора, колико му је трајало и суђење у Хашком трибуналу.
У 15.00 часова биће откривен централни Спомен крст у Војничком гробљу у Братунцу, након чега ће бити служен парастос за 3.262 српске жртве из регије Бирач, а духовна академија и обраћање званичника почеће у 16.20 часова у сребреничком Културном центру.
Претходно ће чланови породица, саборци и остали грађани посјетити српска стратишта у Биљачи, Сасама и Залазју гдје је на Петровдан 1992. године убијено 69, а нестало 19 српских војника и цивила.
На спомен обиљежја у тим селима биће положено цвијеће, а присутни ће прислужити свијеће у знак сјећања и захвалности за настрадале.
Обиљежавању 17. годишњице страдања Срба, на Петровдан, у околини Сребренице и Братунца, као једног од 18 најважнијих датума у новијој историји српског народа, присуствоваће министар рада и борачко-инвалидске заштите РС Раде Ристовић, а очекује се долазак већег броја представника власти РС и заједничких органа БиХ.
Јаке муслиманске снаге из Сребренице, под командом Насера Орића, 12. јула 1992. године упале су у више српских села у сребреничкој и братуначкој општини убијајући, пљачкајући и палећи све што су стигле.
Тада је погинуло 69 српских цивила и војника, а као нестали још се води 18 особа, јер је 19. Милисав Илић недавно идентификован и сахрањен.
За ове, као и за многе друге злочине почињене над Србима из Сребренице и Братунца само је Насер Орић осуђен на казну од двије године затвора, колико му је трајало и суђење у Хашком трибуналу.
- Извор
- СРНА
Коментара (9) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Ишијадикус бол, познат и као бол у доњем делу леђа који се шири дуж ноге због прит...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Зуби су јако битни и када нам нешто није у реду са њима осећамо се нелагодно и једва...
Витамин Б12 се често промовише као суплемент који може побољшати енергију, концентра...
Остале новости из рубрике »















