Почетна страница > Новости
Коментара (5) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Хрвати прославом Дана Херцег-Босне разљутили Бошњаке
20.11.2009. год.
Хрвати широм Федерације БиХ јуче су пригодним свечаностима обиљежили 18. новембар, Дан Хрватске заједнице Херцег-Босна.
На подручју Западнохерцеговачког кантона, сазнаје "Фокус", јучерашњи дан проглашен је нерадним, јер, осим Дана Херцег-Босне, 18. новембра у овом дијелу БиХ обиљежава се и као Дан кантона и општине Груде.
Све то био је довољан повод кантоналним властима да јучерашњи дан прогласе нерадним на подручју цијелог кантона.
Што се тиче других дијелова ФБиХ, гдје су Хрвати већинско становништво, јавним трибинама, полагањем вијенаца и другим пригодним манифестацијама обиљежен је 18. новембра. Предсједник Невладине организације "Кроација либертас", Лео Плочкинић, потврдио је "Фокусу" да је празнично расположење јуче владало и у западном дијелу Мостара.
- Иако званично јучерашњи дан није био нерадни, у западном дијелу Мостара велики број предузећа и јавних установа није радио. У јутарњим сатима чак је и на згради у којој је смјештена Влада Херцеговачко-неретванског кантона, освануло обавјештење да се не ради - рекао је Плочкинић, нагласивши да већина Хрвата, запослених у Влади ХНК јуче није била на радном мјесту.
Плочкинић тврди да јуче није радио ни Мостарски универзитет, као ни бројне банке. То је, по његовим ријечима, изазвало негодовање бројних Бошњака, који су се јуче појавили на радним мјестима. По његовим ријечима, само су Бошњаци и радили јуче у Западном Мостару.
У Кабинету премијера ХНК "Фокусу" је речено да, званично, јучерашњи дан није био нерадни, али да хрватском народу нико није могао нити желио да оспори обиљежавање Дана Херцег-Босне.
Према ријечима владиних службеника, овај празник обиљежен је пригодним манифестацијама, а како незванично сазнајемо, чак је и кантонални премијер, Срећко Борас, јуче присуствовао свечаностима поводом Дана Херцег-Босне.
У мостарском Градском вијећу, међутим, тврде да је јучерашњи дан протекао попут свих осталих, те да није било никаквих пригодних свечаности.
- Иако смо званично у штрајку, дошли смо на своја радна мјеста. Ако је неко и одлучио да празнује, то је његова лична одлука - рекао је Мустафа Алендар, стручни савјетник за комуникације, односе с јавношћу и међународну сарадњу.
На подручју Западнохерцеговачког кантона, сазнаје "Фокус", јучерашњи дан проглашен је нерадним, јер, осим Дана Херцег-Босне, 18. новембра у овом дијелу БиХ обиљежава се и као Дан кантона и општине Груде.
Све то био је довољан повод кантоналним властима да јучерашњи дан прогласе нерадним на подручју цијелог кантона.
Што се тиче других дијелова ФБиХ, гдје су Хрвати већинско становништво, јавним трибинама, полагањем вијенаца и другим пригодним манифестацијама обиљежен је 18. новембра. Предсједник Невладине организације "Кроација либертас", Лео Плочкинић, потврдио је "Фокусу" да је празнично расположење јуче владало и у западном дијелу Мостара.
- Иако званично јучерашњи дан није био нерадни, у западном дијелу Мостара велики број предузећа и јавних установа није радио. У јутарњим сатима чак је и на згради у којој је смјештена Влада Херцеговачко-неретванског кантона, освануло обавјештење да се не ради - рекао је Плочкинић, нагласивши да већина Хрвата, запослених у Влади ХНК јуче није била на радном мјесту.
Плочкинић тврди да јуче није радио ни Мостарски универзитет, као ни бројне банке. То је, по његовим ријечима, изазвало негодовање бројних Бошњака, који су се јуче појавили на радним мјестима. По његовим ријечима, само су Бошњаци и радили јуче у Западном Мостару.
У Кабинету премијера ХНК "Фокусу" је речено да, званично, јучерашњи дан није био нерадни, али да хрватском народу нико није могао нити желио да оспори обиљежавање Дана Херцег-Босне.
Према ријечима владиних службеника, овај празник обиљежен је пригодним манифестацијама, а како незванично сазнајемо, чак је и кантонални премијер, Срећко Борас, јуче присуствовао свечаностима поводом Дана Херцег-Босне.
У мостарском Градском вијећу, међутим, тврде да је јучерашњи дан протекао попут свих осталих, те да није било никаквих пригодних свечаности.
- Иако смо званично у штрајку, дошли смо на своја радна мјеста. Ако је неко и одлучио да празнује, то је његова лична одлука - рекао је Мустафа Алендар, стручни савјетник за комуникације, односе с јавношћу и међународну сарадњу.
- Извор
- Фокус
Коментара (5) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Покретање сопственог бизниса увек је корак у непознато – узбуђење се меша са бригом, а амбиција са осећајем одговорности. Без обзира на делатност, сваки предузетник на почетку има исти...
Судско превођење ...
На први поглед, процес наручивања судског превода...
У савременом пословном окружењу, где је време један од најдрагоценијих ресурса, квалитетна шољица кафе постала је више од навике – она је део ритуала, средство повезивања, подстицај продуктивности и...
У свету дигиталног оглашавања, где се конкуренција из дана у дан појачава, Google Ad...
Ширење пословања један је од најузбудљивијих тренутака у предузетничком путу. После периода у којем се посао стабилизовао и почео да доноси резултате, јавља се прилика да се понуда прошири,...
Остале новости из рубрике »

















