Почетна страница > Новости

Васкрснуо др Дабић!

Васкрснуо др Дабић!
08.12.2008. год.

Виком телевизија поново емитује спот у којем се појављује двојник др Драгана Дабића, иако је због сличног „пројекта" њен власник Винко Перић кажњен са чак 30.000 КМ

Др Драган Давид Дабић, алтер-его некадашњег председника РС и хашког оптуженика Радована Караџића, поново је почео да живи као ТВ звезда и то опет у споту Виком телевизије из Градишке!


Шијаковић: Нема разлога за казне!

Социолог Иван Шијаковић сматра да власник Виком телевизији емитовањем спота са особом која личи на Драгана Дабића жели да провери степен уметничких и медијских слобода.

- У јавности се појављују бројне организације које не пропагирају толеранцију, па нико не мрда прстом да се оне забране. Не видим разлога да се забрани спот у којем се појављује неко ко само личи Драгана Дабића. Очигледно је да Винко Перић, након што су га ЦИК и РАК „одрали", жели да их провоцира, али и да покаже гледаоцима да је истрајан - каже Шијаковић, и додаје да на крају крајева у свему има и елемената личне афирмације, јер публицитет не може да шкоди.

Власник те ТВ куће и председник Српске напредне странке Винко Перић одлучио је да поново пусти Дабића, односно његовог „дублера", у етар, иако је због сличног „пројекта" у време кампање за локалне изборе скинут са изборне листе у општини Градишка, али и кажњен од стране Централне изборне комисије (ЦИК) са 10.000, а од Регулаторне агенције за комуникације (РАК) са 20.000 марака.

- Реч је о промоцији новогодишњег програма Виком телевизије и спот самим тиме има забавни карактер. Ипак, не би ме изненадило да ЦИК и РАК поново пронађу неке елементе за кажњавање. Реч је о злочиначким организацијама које спроводе етноцид над српским народом и његовом културом - каже за Пресс РС Винко Перић.


Дај да наздравимо


Он објашњава да се у новом споту, уз музичку подлогу, за коју је изабрана песма Шекија Турковића „Дај да наздравимо, малер да разбијемо" појављује дублер Драгана Давида Дабића, који наздравља с њим. Перић је, међутим, овога пута био опрезнији него у претходном споту, који га је и политички и финансијски много коштао. Овога пута кадрови нису „покривени" предратним и ратним говорима Радована Караџића као раније.

Портпарол Регулаторне агенције за комуникације БиХ Амела Одобашић није могла да каже ништа о новом споту Виком телевизије. Она појашњава да спот није гледала и да не зна да ли је стигао у РАК. О свему ће моћи више да каже, истиче Одобашићева, када надлежни у овој агенцији прегледају „спорни материјал".

Власник Виком телевизије Винко Перић, с друге стране, признаје да емитовањем новог спота најављује својеврсни „демократски рат" са директором ЦИК-а Суадом Арнаутовићем и директором РАК-а БиХ Кемалом Хусеиновићем.

Мук у институцијама РС


- Своју борбу, нажалост, морам да дефинишем као борбу против Суада и Кемала. Казнили су ме, иако нису имали ниједног разлога за то, и сада морам да продајем стан у Градишки да бих намирио харач. Жалио сам се на прву одлуку и ако ме поново казне, опет ћу се жалити. Тераћу правду до Европског суда за људска права у Стразбуру, јер сам уверен да је реч о перфидним методама етноцида и културоцида према српском народу у БиХ - каже Перић.
У међувремену, власник Виком телевизије, разочаран чињеницом да нити једна институција РС није устала у његову одбрану, жалио се и Министарству просвете РС. Одговор који је добио, каже Перић, није задовољавајући.

- Министарство просвете се залаже за унапређење културног развоја РС, водећи рачуна о културним потребама свих народа. Министарство сматра веома важним питање медијских слобода, али напомиње да је емитовање конкретног спота на Виком телевизији у надлежности ЦИК-а и РАК-а - наведено је у одговору, који Перић оцењује као „шупљу причу".

- Тврдим да је напад на мене био наставак сатанизовања српског народа и његове културе и увод у нападе на премијера РС Милорада Додика. Због тога нека институција РС мора да се позабави овим случајем - каже Винко Перић.



факти

  • РТВ Виком, чији је власник мр Винко Перић, пре и током кампање за октобарске локалне изборе емитовала спот у којем се Перић појављује са особом која личи на Драгана Дабића
  • ЦИК БиХ донео одлуку о забрани учешћа на локалним изборима председнику Српске напредне странке Винку Перићу и казнио га са 10.000 КМ
  • Регулаторна агенција за комуникације БиХ због емитовања спота казнила Перића са 20.000 КМ


  • Извор
  • PressOnline
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

 Покретање сопственог бизниса увек је корак у непознато – узбуђење се меша са бригом, а амбиција са осећајем одговорности. Без обзира на делатност, сваки предузетник на почетку има исти...


 На први поглед, процес наручивања судског превода...


 У савременом пословном окружењу, где је време један од најдрагоценијих ресурса, квалитетна шољица кафе постала је више од навике – она је део ритуала, средство повезивања, подстицај продуктивности и...

 У свету дигиталног оглашавања, где се конкуренција из дана у дан појачава, Google Ad...


Ширење пословања један је од најузбудљивијих тренутака у предузетничком путу. После периода у којем се посао стабилизовао и почео да доноси резултате, јавља се прилика да се понуда прошири,...


Остале новости из рубрике »
eposao - u1
ePosao.info - у5
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА