Кларк: Младе који показују знакове верског радикализма сместити у логоре
Бивши командант НАТО-а Весли Кларк сматра да би верски радикално настројене Американце требало сместити у логоре, као што се радило са нацистима у Другом светском рату.
Америка и њени савезници би требало да буду чвршћи у опхођењу са младима који показују знакове верски подстакнутог тероризма, каже бивши командант НАТО-а генерал Весли Кларк.
Creepiest thing about this is call to intern "disloyal" people. If you're against the drone war are you "disloyal"? https://t.co/fanmjw964Z
— Murtaza Hussain (@MazMHussain) July 20, 2015
„Морамо да идентификујемо оне који могу да буду радикализовани. Треба их исећи на почетку. У Другом светском рату, када је неко подржавао нацистичку Немачку у Америци, није образлагано да је то слобода говора, већ је тај смештан у логор. Постајао је ратни заробљеник. Ако је неко нелојалан Америци, онда је наше право и обавеза да га одвојимо од нормалних људи током конфликта“, рекао је Кларк.
This is crazy! Retired Gen #WesleyClark calls for internment camps for "radicalized" Americans https://t.co/v2wuziiJC9 pic.twitter.com/it9nHFvb6R
— Occupy Wall Street (@OccupyWallStNYC) July 20, 2015
Кларк је ово изјавио након напада Мухамеда Абдулазиза на камп маринаца у граду Чатануга, када су страдала четворица припадника војске.
Бивши командант НАТО снага за време агресије на Југославију истакао је да поред САД исто треба да ураде и Велика Британија, Немачка и Француска.
Кларкова чврсторукашка сугестија разликује се од његових ранијих критичких ставова поводом потеза Бушове администрације после терористичког напада 11. септембра који су подразумевали мучење и застрашивање осумњичених. Он је такође говорио против „политике страха“ у суочавању са претњом страних бораца који долазе кући из блискоисточних сукоба.
Wow. Disturbing & out of character: Wesley Clark Calls for Internment Camps for "Radicalized" Americans https://t.co/vMXdEJwnap @mazmhussain
— Llowell Williams (@llowellw) July 21, 2015
Интервју је изазвао огорчење на друштвеним мрежама, што је бивши генерал назвао „блогостерија“ на свом твитер налогу. Он је одговорио да су „грађани САД који су изабрали ИД — шпијуни, непријатељски борци или и једно и друго. Влада треба их одвоји од нас осталих“.
We’re at war with #ISIS - Frustrated w/ argument that sedition is free speech. Homegrown ISIS cells are a threat.
— Wes Clark (@GeneralClark) July 20, 2015 - Извор
- / vostok.rs
- Повезане теме
- САД
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...
Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....
Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...
Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....
На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...
Остале новости из рубрике »















