Ко ће формирати власт у Косовској Митровици?
Иако су напредњаци освојили највише гласова у Косовској Митровици, странке које су на власти на републичком нивоу ближе су формирању власти и у том граду.
Напрадњаци кажу да им остаје нада да на следећим изборима освоје већину. Странке владајуће коалиције имају 16 од 30 одборника
Слично резултатима још неких недавно одржаних локалних избора у Србији и у северном делу Косовске Митровице, највише гласова освојила је СНС, али партије које су део владајуће коалиције у Србији имају највеће шансе да формирају власт.
Српска напредна странка је добила највише гласова у Митровици, али недовољно да сама, или са другопласираном Демократском странком Србије формира власт.
Борислав Пелевић, који је водио изборну кампању СНС-а у Митровици, каже да се за ту странку поново догодио изборни парадокс.
Марко Јакшић, председник одбора ДСС-а за Косово, пре било какве комбинаторике чека да чује званичне резултате локалних избора.
Трећа по реду Демократска странка ће имати могућност да буде носилац будуће локалне коалиције.
Њен представник у Митровици Драгиша Ђоковић није склон прављењу никакве комбинације док резултати не буду коначни.
Носилац листе "Србија – демократија, правда" Оливер Ивановић рекао је да владајућа коалиција има шансу у Митровици.
Житељи северног дела МИтровице очекују власт која ће решавати њихове проблеме, а не људе на власти по страначким кључевима.
Странке владајуће коалиције у Србији имају тренутно у МИтровици 16 од 30 одборника. Опозиција – СНС и ДСС - имају два одборника мање.
РИК објавио званичне резултате
На ванредним локалним изборима у Косовској Митровици највише гласова освојила је Српска напредна странка, док је у Новом Брду победила коалиција Социјалистичке партије Србије и Партије уједињених пензионера Србије, саопштила је вечерас Републичка изборна комисија.
Према коначним резултатима које је саопштио РИК у Косовској Митровици изборна листа СНС-а добила је 1.104 гласа и освојила седам мандата.
Исти број мандата освојила је Демократска странка Србије која је добила 1.085 гласова.
На изборима одржаним 30. маја Демократска странка освојила је 1.068 гласова и шест мандата, док је коалиција СПС-ПУПС освојила три
мндата. Г17 плус и Социјалдемократска партија Расима Љајића освојиле су по два мандата.
Градјанска иницијатива "Србија, демократија и правда - Оливер Ивановић" освојила је три мандата.
У општини Ново Брдо коалиција СПС-ПУПС добила је 479 гласова и освојила 14 одборничких места у тој Скупштини општине.
ДС освојила је осам, СНС шест и ДСС једно одборничко место.
- Извор
- Б92
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...
Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....
Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...
Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....
На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...
Остале новости из рубрике »















