Почетна страница > Новости

Кери Вучићу: Честитам, водите Србију ка ЕУ најбрже што је могуће

Кери Вучићу: Честитам, водите Србију ка ЕУ најбрже што је могуће
03.12.2015. год.


Амерички државни секретар Џон Кери изразио је апсолутну подршку Србији на њеном европском путу и честитао премијеру Александру Вучићу на начину на који води Србију ка том циљу.

„Честитам вам јер водите Србију на веома важном путу ка ЕУ. Крећете се најбрже што је могуће ка ЕУ, што ми потпуно подржавамо, а што ће бити добро и за економију земље, грађане и остваривање просперитета“, рекао је Кери на почетку састанка са србским премијером у вили „Бокељка“ у Београду.

Он је подсетио да је са Вучићем недавно у Вашингтону разговарао о својој посети Србији.

Разговарали смо, прецизирао је Кери, и о „изборима које Србија чини да би унапредила економску слику и привукла стране директне инвестиције и приближила се светској економији“, у чему, како је рекао, учешће може да узме и србски народ, који је и талентован и вредан.

Кери је додао да ће са Вучићем разговарати о начинима како да две земље сарађују као партнери. Он је изразио поштовање за иницијативу премијера Вучића за дијалог са Приштином:

„Изражавам поштовање премијеру за иницијативу да уђе у дијалог са косовском владом, да остави прошлост у прошлости и да проба да нађе будућност, која ће бити боља, лепша и просперитетнија за све људе који тамо живе“, рекао је Кери.

Он је додао да САД деле интерес са свим земљама региона кад је реч о заједничком одговору на изазов насилног екстремизма који погађа Европу, Блиски исток и друге делове света.

„Имамо обавезу и одговорност да радимо на супротстављању тој пошасти, да нађемо начина да сарађујемо и да се боримо за стабилност и за мирну демократску будућност региона“, рекао је Кери. „Веома сам срећан што сам овде. Радујем се нашим разговорима о билатералним односима“, закључио је.

Вучић: Захвални смо на америчкој подршци

Србски премијер се захвалио на подршци Сједињених Држава европском путу Србије.

Вучић је истакао да је Србија почаствована што се овако важан скуп, као што је министарски састанак ОЕБС-а, одржава у Београду.

„Захвални смо на америчкој подршци Србији на европском путу и захвални смо на све бољим билатералним односима које градимо“, рекао је премијер.

Он је поручио да Србија покушава да очува стабилност, безбедност и економски напредак у земљи, али и у региону.

„Сматрамо то једним од најважнијих услова за развој свих земаља овог дела Европе“, рекао је Вучић.

Њих двојица су наставили састанак иза затворених врата.

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...


Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....

Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...


Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....

На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА