Почетна страница > Новости

„Интернет ће бити оборен на 24 сата у 2017. што ће проузроковати крах финансијских тржишта“

„Интернет ће бити оборен на 24 сата у 2017. што ће проузроковати крах финансијских тржишта“
05.01.2017. год.


Милионима корисника рачунара широм света могао би ове године бити онемогућен приступо интернету јер ће глобална мрежа бити затворена на 24 сата, саопштено је из америчке безбедносне корпорације "LogRhythm".

Главни официр за безбедност информација и потпредседник компаније Џејмс Кардер је рекао за "Business Insider", да то неће бити само техничко питање где ће људи бити онемогућени да поставе своје фотографије на "Instagram".

"У 2017. ћемо видети како ће то ударити негде,  а ако интернет падне, финансијска тржишта ће потонути", рекао је он.

Према Кардеру, виђени су знаци у 2016., како криминалци "за тестирајући пројектиле пуцају у океан."

"Пре само неколико месеци видели смо масивне DDOS нападe на DynDNS. Напади су оборили сајтове као што су "Twitter" и "Spotify" по неколико сати. Видели смо и друге сличне DDOS нападе. То су само тестови ", додао је он.

У октобру су извршени масовни сајбер-напади на неке од највећих сајтова на свету, којом приликом је корисницима онемогућен приступ сајтовима као што су "Twitter", "SoundCloud", "Spotify"  и многим другима за више од два сата.

"Ако сте доказали да можете оборити огромне сајтове и велики део америчког интернета за и то неколико сати, 24-сатни испад изгледа прилично лак за направити?" рекао је Кардер.

Директор "LogRhythm" је такође рекао да ће се питање "лажних вести" само погоршати ове године, а да ће хакери циљати велике медијске сајтове.

"Моћ утицаја почиње да се удаљава од главних медијских кућа, а ја не мислим да је то нешто што они могу себи дозволити да се догоди. Они ће одговорити на претње лажних вести покушавајући да имплементирају неки ниво контроле медија у којем ће се вероватно отићи мало предалеко ", рекао је он.

"Мислим да ће хакери, у име заштите наше слободе говора, узвратити рушењем великих медија."

Директор продаје "LogRhythm" у Аустралији и Новом Зеланду Сајмон Хау предвиђа да ће малициозни програми на мобилним уређајима постати далеко учесталији у 2017. години.

Према његовим речима, нападачи ће циљати безазлене кориснике паметних телефона и држати њихове личне податке као таоце ради изнуде новца.

"На пример, нападачи ће запретити објављивањем или брисањем корисникових фотографија уколико откуп не буде плаћен. Само помислите, колико би платили да добијете своје фотографије назад", рекао је Хау.

Он је додао да ће нападачи користили унапред оверити токене за ширење малваре.

"Пошто тако много уређаја међусобно повезано, малициозни програм ће се брзо ширити", рекао је он.

Восток, РТ



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....


Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...

Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....


На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...


Украјина није спремна да постане део ЕУ због величања нацистичких сарадника, изјавио је Карол Навроцки...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА