Почетна страница > Новости

Јапанци послије спотицања у Кини бирају Американце

Јапанци послије спотицања у Кини бирају Американце
14.05.2012. год.
Послије спотицања у Кини, јапанска аутокомпанија "Субару", која послује у оквиру групације "Фуџи хеви индастриз", планира ширење послова у Сјеверној Америци, њеном највећем тржишту на свијету.

"Субару" је привремено одустао од плана објављеног прије десет мјесеци о почетку градње фабрике аутомобила у Кини до 2016. Умјесто тога, компанија ће уложити напор у ширење послова у САД, пренијеле су агенције.
Најновија стратегија раста, коју је "Субару" објавио почетком маја, заснива се на повећању производње у америчкој фабрици у Индијани и могућем повећању капацитета у Сјеверној Америци, у форми покретања нове производне линије или чак подизања новог погона.
"Субару" је у међувремену повећао циљ америчке продаје на 380.000 возила годишње до 2016. фискалне године, са прошлогодишњег циља од 350.000. Промјена плана услиједила је јер "Субару" није добио дозволу власти у Пекингу да формира заједничко предузеће са кинеском компанијом "Чери аутомобили".
Јашујуки Јошинага, предсједник групе "Фуџи хеви индастриз", која израђује возила робне марке "Субару", изјавио је да и даље остаје код жеље да израђује возила у Кини, на највећем тржишту аутомобила на свијету. Али, управа компаније не жели да чека да се то догоди 2016. године.
"Сада је приоритет да се повећава производња у Америци, али се пажљиво прати сутуација у Кини и анализира шта ће се учинити када се добије дозвола", казао је Јошинага.
Прошлог јула, Јошинага је представио средњорочни пословни план којим се предвиђа продаја 180.000 возила у Кини до фискалне године која се завршава марта 2016. "Субару" је рачунао да ће 150.000 возила израђивати у Кини, а сада планира да продаје свега 100.000 кола у Кини, које ће све увозити.
"Субару" жели да надокнади смањивање глобалне продаје испорукама у Сјеверној Америци. Компанија је измијенила циљ и утврдила повећање годишње продаје у том региону на 410.000 до средине 2016, у односу на ранији циљ од 380.000.
У овој фискланој години до марта 2013. "Субару" намјерава да прода 324.000 возила у САД. То је 16 одсто више него у години која је управо завршена, када је продато 280.400 кола.
У америчком погону "Субару" израђује модле "легаси","оутбек" и "трибека." До априла, компанија је продала око 197.000 возила на америчком тржишту, 16 одсто више него у истом лањском периоду.
У 2011. "Субару" је испоручио око 267.000 кола, један одсто више него годину прије, упркос ограниченој производњи у фабрикама које су биле погођене катастрофалним земљотресом и цунамијем у Јапану, у марту прошле године.
У америчкој фабрици у Индијани компанија има капацитете за израду 170.000 возила годишње, али Јошинага планира повећање на 200.000 до средине 2014.
"Субару" је стабилно повећавао производњу у том погону са 100.000 комада у 2010, како би се задовољила све већа потражња за његовим возилима и да би се надокнадио неповољан курс који је угрожавао профит увезених возила.
Јапанска "Тојота" држи 16 одсто акција групе "Фуџи хеви."
 



  • Извор
  • vijesti.RS
  • Агенције/ www.vijesti.RS


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...


Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....

Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...


Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....

На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...



Остале новости из рубрике »