Додик подржава смјену министара из реда СДА
"Право на предлагање и одабир Срба представника у Савјету министара припада нама који смо добили већину, а код Бошњака онима који су добили већину. Подржавамо њихове иницијативе, и очекујемо да ће свака наша иницијатива у том погледу бити подржана. Њихово је право да изаберу нове људе и ми само то да потврдимо", рекао је Додик новинарима.
Он је поновио да Савјет министара БиХ није влада и да се он саставља од релевантних представника народа и ентитета.
Додик је нагласио да се појавила релевантна већина Бошњака за промјене у саставу Савјета министара и то у погледу састава унутар бошњачког народа, додајући да то из Републике Српске може да се подржи.
"Ако бисмо ми то оспоравали, онда омогућавамо и другима да одлучују о нашим кадровима, а ми то не желимо. Ми желимо да сачувамо аутентичност нашег приједлога и да он има несумњиву прођу“, истакао је Додик.
Према његовим ријечима, на основу тога треба уважити чињеницу да је СДП нашао нову већину код Бошњака и да предлаже реконструкцију те врсте.
Додик је закључио да ту није ријеч ни о каквим "политичким диловима", већ о сасвим нормалној активности.
Дом народа Парламентарне скупштине БиХ усвојио је јуче буџет БиХ за 2012. годину, а посланици из СДА гласали су против, због чега је предсједник СДП-а БиХ Златко Лагумџија затражио од предсједавајућег Савјета министара БиХ Вјекослава Беванде да смијени министре и замјенике министара из СДА у Савјету министара БиХ.
Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да је одговорност власти у Србској да проведе друштво кроз што стабилније услове у вријеме када привреде у окружењу захвата рецесија.
Он је навео да власт у Србској разговара са социјалним партнерима, подсјетивши да је недавно Влада разговарала са синдикатом и да није проблем да се понове преговори са привредницима.
"Србска је препознатљива по томе што је увијек реаговала на захтјеве различитих струковних удружења и организација и на тај начин се тражио заједнички излаз. Тешко вријеме, а одговорност власти постоји увијек и није толико максимализована колико се ствара код неких медија и поготово опозиције", рекао је Додик новинарима.
Према његовим ријечима, Република Србска није задужена онолико колико се настоји представити.
Додик је нагласио да је Влада покушала да евидентира све оно што је потребно у будућности да би се развијала инвестициона активност и оцијенио да се и то покушава употријебити као доказ за наводно лоше трендове, што уопште није тачно.
"Наша одлука је да се не врши задуживање за јавну потрошњу. Већ задуживање за инвестиције. Тако је и задуживање за аутопут сасвим оправдано и Србска ће наставити да узима кредите, јер не може другачије да направи аутопут", истакао је Додик.
Он је поновио да спољни дуг Републике Српске не прелази 25 одсто бруто домаћег производа /БДП/, додајући да ће се наставити кредитно задуживање за велике инвестиционе пројекте.
Додик је навео да европске финансијске организације препознају Републику Српску као мјесто гдје могу да пласирају средства.
Говорећи о платформи која је договорена недавно са представницима студената, Додик је потврдио да је она у фази финализације, па би могла бити спремна за поптисивање већ идуће седмице.
Додик је нагласио да је платформа, која одражава друштвене вриједности, важна за образовање, те поштује у потпуности аутономију универзитета.
- Извор
- vijesti.RS
- Агенције/ www.vijesti.RS
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...
Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....
Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...
Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....
На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...
Остале новости из рубрике »







