Хаг - Србски хад
У Србији неверица. Читам многе коментаре у електронским медијима из часа у час. Оглашавају се сви од Председника Србије, Премијера, министара, тужиоца за ратне злочине до обичних грађана.
Сви осуђују овакву пресуду као”скандалозну “”нечувену “ и сл. Сви изненађени.
Оваква пресуда се могла очекивати. Само мало подробнијом анализом циља оснивања ове политичко-правне институције, њеног статута, начина рада, финансирања, избора судија и посебно анализом изречених пресуда, могао се претпоставити овакав исход. Па ви као да сте заборавили пресуде Сеферу Халиловићу, Насеру Орићу и прву пресуду Рамусу Харадинају.
- Као прво мора се имати у виду да ова два генерала нису Срби, што им је већ у старту олакшавајућа околност,
- Као друго жртве њихових злочина су искљуциво Срби, што је друга олакшавајућа околност са посебном тежином,
- Као треће Хрватска је римкатоличка земља, миљеница Ватикана, што је итекако важно а ослобођени генерали су били на рукољубу код Папе, што је увек значило потпуну амнестију за злочине,
-Посебну тежину и снагу има чињеница да су ослобођени генерали уз себе листом имали хрватски народ и хрватску државу која их ни у једном тренутку није оставила на цедилу. То је озбиљна држава, а не нека квази држава Србија, уствари вазална творевина која увек испуњава жеље Хага, тј. МКТЈ И његовог стварног оснивача и газде-САД.
Но,било би погресно придавати неки значај Готовини и Маркаћу са становишта Хашког трибунала. Они су за Хаг били само статистика, проценат којим је требало показати да тај ад хок трибунал “суд правде “и да суди једнако Хрватима, Муслиманима, Шиптарима, а не само Србима.
Због тога је и првостепена пресуда од 18 И 24.година, требало је да убеди и оне “неверне Томе “у хашку правду.
Посебан значај ова пресуда има за Хрватску, која је пред вратима ЕУ. Њом се она амнестира за “Бљесак “ и “Олују “. Ово је чак и много горе него да није било суђења, јер се сада ставља тачка на хрватске злочине. Њих нема. То је констатовао “највиши “међународни суд на свету.
Вероватно нас ускоро очекује још један шамар из Хага пошто се крајем месеца изриће пресуда Рамусу Харадинају, зликовцу из Метохије. Немојте да неко опет буде изненађен.
А што би требало учинити! У првом реду треба потпуно променити однос према том суду, исказати неслагање са пресудом, прекинути даљу једнострану сарадњу са Хагом и упутити писмену представку УН.
Сваком човеку просечних интелектуалних способности је јасно да иза ове пресуде стоје ЕУ, Ватикан и САД, па је даље срљање ка ЕУ, равно самоубиству србског народа.
Треба исказати далеко већу бригу и сарадњу са правним тимовима, институцијама у Русији, Кини и другим пријатељским земљама како би се помогло осуђенима и оптуженима да казне извршавају у Србији и да се у УН заложе за гашење ове наказне институције.
Погледајте где нам се налазе школство,здравство, одбрана, судство, државне институције. Погледајте где се налази и у каквом је стању наша светосавска црква.
Једину и последњу шансу за Србију видим у потпуном приближавању и стратешком парнерству са Русијом и одустајању од сулуде пароле “ЕУ нема алтернативе“
Хашки суд је сјајно анализирао др Шесељ у својој књизи “Хашки глобалистички образац тоталитарног правосуђа“. Било би добро ради разумевања прочитати интервју “Печату “академика Милорада Екмечића под насловом “Ми смо за Америку народ који у себи носи опасан вирус “.
- Извор
- Генерал Делић
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...
Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....
Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...
Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....
На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...
Остале новости из рубрике »















