Бањалука: Дојаве о полицијским патролама на Фацебооку
БАЊАЛУКА - На Фацебооку је основана страница под називом "Полиција зауставља - Бањалука", путем које бањалучки возачи једни друге информишу гдје се у граду на Врбасу налази полицијска патрола.
Број чланова вртоглаво расте, и јуче око 14 часова било их је 1.494, те их већина са одушевљењем поздравља иницијативу оснивача.
У информацијама странице описано је да је циљ да посјетиоци, односно чланови сазнају или објаве локацију у Бањалуци на којој је виђена полицијска патрола док зауставља и пише казне.
Тако су возачи прексиноћ, у свега неколико сати, упозорени да полиција "вреба" код кафе-бара "Тилт" у Борику, код "Моон бара" у Чесми, те код ресторана "Пидо" у Врбањи.
Док већина посјетилаца у небо диже оне који су се досјетили да формирају ову страницу, те неки траже да буде проширена и на остале градове, има и оних који ову иницијативу не сматрају најбољом идејом.
"Возите нормално и какве везе онда има гдје је патрола! Ајте на стазу у Залужане па дивљајте", написао је један од посјетилаца на страници "Полиција зауставља - Бањалука".
Дакле, иако неки Бањалучани сматрају да је на овај начин угрожена безбједност учесника у саобраћају, јер примјера ради, упозорава пијане возаче да избјегну полицију, администратори странице кажу да им то није у плану.
Неки чланови траже да страница буде проширена и на остале градове
"Циљ нам је да учинимо саобраћај лакшим и безбједнијим за све учеснике, а никако да реметимо рад полиције ни на који начин", истичу администратори странице.
Став из Агенције за безбједност саобраћаја РС је јасан - оваква страница негативно утиче на безбједност на путевима. Пракса, истичу, показује да казна мијења негативно понашање возача.
"Наравно да може да се каже да дијељење информација на тој страници представља угрожавање безбједности саобраћаја. Онај ко је пијан остане несанкционисан, те понавља исту грешку. Лоша је то страница, у сваком случају. Узмите, на примјер, да неко нема возачку и да вози. Ако је упозорен и полиција га не заустави, наставиће да то чини", упозорава Милија Радовић, директор Агенције за безбједност саобраћаја РС.
У ЦЈБ Бањалука, са друге стране, нису жељели да детаљније коментаришу формирање ове странице.
"Можемо да кажемо само да ту нема елемената прекршаја ни кривичног дјела, а самим тиме ни елемената за поступање полиције", нагласила је Марија Маркановић, портпарол ЦЈБ Бањалука.
Камере и радари
На страници "Полиција зауставља - Бањалука" налази се и мапа са приказом камера које евидентирају аутомобиле кад прођу кроз црвено свјетло на семафору, као и стационих радара који "пецају" возила са прекораченом брзином кретања.
Иначе, сличне странице, са истим циљем, постоје и за неке хрватске градове, попут Ријеке, Пореча и Шибеника.
- Извор
- Независне
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Запад се припрема за рат пуног обима до 2030. године, изјавио је заменик министра спољних послова Александар Грушко...
Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном....
Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...
Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година....
На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...
Остале новости из рубрике »















