Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Инцко увриједио српски народ
20.11.2009. год.
БАЊА ЛУКА - Предсједник Владе Републике Српске (РС) Милорад Додик је у писму, које је у петак упутио високом представнику Валентину Инцку, изразио своје најдубље незадовољство његовим јучерашњим обраћањем новинарима у Сарајеву, након сједнице Управног одбора Савјета за провођење мира.
Писмо које је премијер Додик упутио високом представнику објављујемо интегрално:
Изражавам своје најдубље незадовољство Вашим обраћањем новинарима, јуче у Сарајеву, након сједнице Управног одбора Савјета за провођење мира.
Разумијем да покушавате послати поруку грађанима Босне и Херцеговине да волите њихову државу и да дијелите њихову жалост због неуспјеха фудбалске репрезентације у баражу за одлазак на свјетско првенство. Али господине Инцко Ви сте заборавили да у БиХ живе и Срби, који су јуче сахрањивали свог патријарха, Његову светост господина Павла.
Када нисте нашли за сходно да од 15. новембра до јуче изразите своје саучешће српском народу поводом смрти српског Патријарха, обраћање након сједнице Управног одбора Савјета за провођење мира била је и посљедња прилика да то учините и на тај начин нам, бар куртоазно, покажете да разумијете да у БиХ живе и Срби и да су у овој држави и конститутивни народ.
Вашим карикатуралним обраћањем новинарима, са заставом БиХ око врата, Ви сте јуче Србима послали поруку да сте овдје дошли као навијач, и то једне стране, једног народа, и да за Вас ништа не представља одлазак духовног вође српског народа, коме су поштовање и дивљење, још за живота, указивали сви народи региона и свијета, ма које вјере били.
Господине Инцко, Ви сте и раније показивали своје навијачке страсти у БиХ, али јуче сте дубоко увриједили један цијели народ, који од Вас и није очекивао да "навијате" за њега, али јесте да поштујете његову традицију и вриједности. А Његова светост патријарх српски је свакако био и остао једна од највећих вриједности српског народа.
Желим да Вас обавјестим да је јуче, 19. новембра у Београду, сахрањен патријарх српски господин Павле и да је у Републици Српској јуче био дан жалости.
OHR: Додик почео предизборну кампању
Из OHR-а је саопштено да је високи представник у БиХ Валентин Инцко изразио саучешће митрополиту дабробосанском Николају поводом смрти Његове светости патријарха српског Павла, али и изражено изненађење реаговањем премијера Републике Српске /РС/ Милорада Додика.
У саопштењу се истиче да је OHR-а изненађен што Додик, како је наведено, "користи смрт поглавара Српске православне цркве ради добијања политичких поена".
"Такве изјаве су знак да је почела предизборна кампања", наводи OHR.
OHR наводи да је Инцко приватно, а не јавно, изразио саучешће, јер сматра да је то приватан чин, који не смије бити предмет јавне расправе.
Инцко је у писму саучешћа митрополиту, између осталог, навео да је имао част лично упознати патријарха Павла, саопштено је из OHR-а.
Срна сазнаје да је Инцко саучешће Његовом високом преосвештенству митрополиту дабробосанском Николају упутио тек данас послије подне, након што је добио писмо премијера РС.
Писмо које је премијер Додик упутио високом представнику објављујемо интегрално:
Изражавам своје најдубље незадовољство Вашим обраћањем новинарима, јуче у Сарајеву, након сједнице Управног одбора Савјета за провођење мира.
Разумијем да покушавате послати поруку грађанима Босне и Херцеговине да волите њихову државу и да дијелите њихову жалост због неуспјеха фудбалске репрезентације у баражу за одлазак на свјетско првенство. Али господине Инцко Ви сте заборавили да у БиХ живе и Срби, који су јуче сахрањивали свог патријарха, Његову светост господина Павла.
Када нисте нашли за сходно да од 15. новембра до јуче изразите своје саучешће српском народу поводом смрти српског Патријарха, обраћање након сједнице Управног одбора Савјета за провођење мира била је и посљедња прилика да то учините и на тај начин нам, бар куртоазно, покажете да разумијете да у БиХ живе и Срби и да су у овој држави и конститутивни народ.
Вашим карикатуралним обраћањем новинарима, са заставом БиХ око врата, Ви сте јуче Србима послали поруку да сте овдје дошли као навијач, и то једне стране, једног народа, и да за Вас ништа не представља одлазак духовног вође српског народа, коме су поштовање и дивљење, још за живота, указивали сви народи региона и свијета, ма које вјере били.
Господине Инцко, Ви сте и раније показивали своје навијачке страсти у БиХ, али јуче сте дубоко увриједили један цијели народ, који од Вас и није очекивао да "навијате" за њега, али јесте да поштујете његову традицију и вриједности. А Његова светост патријарх српски је свакако био и остао једна од највећих вриједности српског народа.
Желим да Вас обавјестим да је јуче, 19. новембра у Београду, сахрањен патријарх српски господин Павле и да је у Републици Српској јуче био дан жалости.
OHR: Додик почео предизборну кампању
Из OHR-а је саопштено да је високи представник у БиХ Валентин Инцко изразио саучешће митрополиту дабробосанском Николају поводом смрти Његове светости патријарха српског Павла, али и изражено изненађење реаговањем премијера Републике Српске /РС/ Милорада Додика.
У саопштењу се истиче да је OHR-а изненађен што Додик, како је наведено, "користи смрт поглавара Српске православне цркве ради добијања политичких поена".
"Такве изјаве су знак да је почела предизборна кампања", наводи OHR.
OHR наводи да је Инцко приватно, а не јавно, изразио саучешће, јер сматра да је то приватан чин, који не смије бити предмет јавне расправе.
Инцко је у писму саучешћа митрополиту, између осталог, навео да је имао част лично упознати патријарха Павла, саопштено је из OHR-а.
Срна сазнаје да је Инцко саучешће Његовом високом преосвештенству митрополиту дабробосанском Николају упутио тек данас послије подне, након што је добио писмо премијера РС.
- Извор
- Глас Српске
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Без обзира да ли планирате дипломске или мастер студије, или сте већ у пословном свету па желите да се усавршавате, неопходна је воља и рад на себи како бисмо...
Марков научни интерес укључује дискретну оптимизацију и операциона истраживања...
Летњи дани испуњени су сунцем, морем, базенима, али се код неких јавља и благи осећај нервозе и стегнутости, а то су углавном они које чека једна велика промена –...
Profesor Alek Kavčič, iz istoimene Fondacije, održao je danas predavanje u Vranju na temu besplatnih udžbenika i obrazovanja u Srbiji. ...
Ова Басна говори као су се три вола удружила и дошла на планину гдје има “доста траве и воде”. Када се појавио вук и хтио да их поједе, сложни...
Остале новости из рубрике »
















